Угорські фермери влаштували протест біля кордону з Україною: рух не блокується

Фото: Szon.hu

У п’ятницю, 9 лютого, угорські фермери влаштували протест біля КПП «Захонь» на кордоні з Україною, водночас рух вантажівок не заблоковано.

Про це повідомляє «Європейська правда» з посиланням на угорське видання Világgazdaság.

Феремери виступають проти рішення Єврокомісії про продовження безмитного ввезення української продукції ще на рік. Демонстрацію організували Асоціація спілок угорських фермерів і фермерських кооперативів та Національна сільськогосподарська палата, які вважають рішення Єврокомісії неприйнятним.

Трактори та різні види сільськогосподарської техніки розтягнулися на сотні метрів поблизу угорсько-українського кордону.

Угорські аграрії наполягають, що продукти, які надходять з-за меж Європейського Союзу, повинні підпорядковуватися тим самим правилам, яких дотримуються фермери ЄС, і Брюссель повинен захистити інтереси своїх власних фермерів, «а не намагатися знищити європейське село своїми заходами».

Протестувальники також кажуть, що Україна експортує ГМО-продукти, і вони виступають проти цього. Вони переконані, що «Україна може зруйнувати європейське сільське господарство» й багато виробників та переробників продуктів харчування в ЄС можуть збанкрутувати через надходження українських товарів.

Водночас рух вантажівок через КПП зберігається на інтенсивному рівні попередніх днів, повідомили УП в Державній прикордонній службі України.

«Прикордонники Угорщини надавали нам завчасну інформацію про акцію фермерів поряд кордону 9 лютого, однак за їхнім повідомленням, рух для вантажівок не блокуватиметься. Власне сьогодні ми відмічали, що рух вантажних транспортних засобів забезпечується як і раніше інтенсивно, ускладнень для руху не фіксувалося».

оренда квартири Львів

Новини