Україна і Канада створять міжнародну коаліцію, яка працюватиме над повернення українських дітей, яких вивезла РФ

Фото: Reuters

Канада і Україна заснують міжнародну коаліцію, яка працюватиме над поверненням в Україну дітей, примусово вивезених з окупованих територій до інших окупованих регіонів чи у Росію.

Про це йшлося на спільному брифінгу у Києві міністерки закордонних справ Канади Мелані Жолі та очільника МЗС України Дмитра Кулеби, пише «Європейська правда».

«Важливість повернення дітей не можна недооцінювати. Це питання нашої людяності. Тож пізніше сьогодні Канада і Україна започаткують нову міжнародну коаліцію з повернення українських дітей», – зазначила Мелані Жолі.

За її словами, у рамках цього механізму планується співпрацювати з багатьма країнами світу, усіх регіонів, і через них намагатися тиснути на Москву.

«Особиста відданість міністерки і Канади цьому питанню – це яскравий приклад лідерства у захисті прав людини. Механізм який запропонувала Канада, є дієвим, і ми сподіваємося, що країни активно братимуть участь у зусиллях з повернення наших дітей», – сказав Дмитро Кулеба.

Мелані Жолі також нагадала, що Оттава наразі надала допомогу Києву в розмірі 9,5 мільярда доларів, 2,4 мільярда доларів з яких – у вигляді військової допомоги.

оренда квартири Львів

Новини