Україна і ЄС створять спільну платформу для урегулювання експорту аграрної продукції

Фото: ОП

Україна та ЄС пропонують започаткувати консультаційну группу, платформу для моніторингу відповідних проблемних питань та утриматися від будь-яких рішень щодо експорту української продукції, зокрема сількогосподарської.

Про це йшлося під час зустрічі президент України Володимир Зеленський та президентка Єврокомісії Урсула фон дер Ляєн, повідомляє пресслужба ОП.

Зокрема, Володимир Зеленський наголосив, що Україна сьогодні зіткнулася з проблемами саме в тому питанні, де Європа має демонструвати сильні прояви солідарності, пропорційні наявним загрозам.

«Жорсткі, навіть жорстокі як для часу війни протекціоністські заходи від наших сусідів не можуть не розчаровувати, мʼяко кажучи. Будь-які обмеження нашого експорту зараз абсолютно неприпустимі. Бо це посилює не нас усіх у Європі, а лише можливості агресора», – акцентував президент.

Зеленський зазначив, що Україна пропонує започаткувати консультаційну групу для моніторингу відповідних проблемних питань та утриматися від будь-яких рішень щодо торгівлі без консультацій із нашою державою.

«Ми очікуємо від Євросоюзу сильних, європейських за змістом рішень і зняття всіх обмежень якомога швидше. Якщо буде політична воля – а наші сьогоднішні переговори засвідчують, що така воля є, – то зможемо знайти оптимальні й справді сильні рішення, які захистять інтереси як Європи загалом, так і українців, які страждають на додачу до всього ще й від застосованих проти нас експортних обмежень», – сказав президент.

Своєю чергою, президентка Єврокомісії Урсула фон дер Ляєн зазначила, що ситуація з українським експортом потребує термінового рішення. «Нагальний пріоритет зараз у тому, щоб імпорт зерна продовжувався постійно і за найменших можливих витрат. Це вимагає тісної співпраці різних сторін. Для цього ми створимо координаційну платформу, щоб зробити «шляхи солідарності» повністю функціонуючими», – заявила Урсула фон дер Ляєн.

оренда квартири Львів

Новини