Україна може перехитрити ворога, застосувавши асиметричний підхід – Умєров до учасників «Рамштайн»

Фото: Міноборони

Україна може перехитрити ворога, застосувавши асиметричний підхід. За рахунок інтеграції технологій, навчання, точного прийняття рішень і координації. А також підвищення ефективності підбору персоналу, управління ланцюгом постачання і цифрових рішень. Це забезпечить нам технологічну та стратегічну перевагу.

Про це йшлося у промові міністра оборони України Рустема Умєрова під час відкриття зустрічі Контактної групи з оборони України.

Зокрема, на першій у 2024 році зустрічі у форматі «Рамштайну» Умєров заявив, що керівництво України поставило чіткі військові завдання та цілі на 2024 рік, а Міноборони й Генштаб Збройних Сил напрацювали пріоритети та інші деталі на цей рік.

Зокрема, у сфері оборонних закупівель та забезпечення Міноборони зміцнює довіру та підзвітність. Створено дворівневу систему закупівель за принципами НАТО. З точки зору формулювання політики ця система складається з механізму нагляду, який координується створеним Департаментом політики доброчесності в секторі оборони та безпеки й Управлінням політики закупівель.

Що стосується закупівель, то тепер є дві нові закупівельні агенції, підпорядковані міністерству, які опікуються придбанням летальних та нелетальних ресурсів.

У сфері оборонної промисловості та локалізації виробництва Міноборони поглиблює міжнародне партнерство, щоб забезпечити прихід в Україну виробничих потужностей та технологій, аби якнайшвидше розвивати нашу оборонну промисловість, враховуючи наш досвід, отриманий на полі бою.

«Це допоможе нам перемогти ворога, бути краще підготовленими до майбутніх викликів і бути стійкішими до наших спільних безпекових загроз».

Ще один фактором, за словами Рустема Умєрова, є оборонні інновації та технології. Він пояснив, важливим фактором на полі бою є кількість зброї. Достатня кількість техніки та боєприпасів, технічного обслуговування та запчастин є критично важливою для утримання лінії фронту. Але для прориву потрібні інновації та значний технологічний прогрес. Саме тому у 2024 році оборонні технології матимуть центральну роль у порядку денному Міністерства оборони.

Ворог також розуміє значення технологій. І покращує їх. Наслідуючи український приклад використання дронів, РФ інвестувала у виробництво FPV-безпілотників і навіть російський потенціал FPV-дронів дещо перевищив потужності України у цій сфері.

Умєров зазначив, Міністерство оборони готове співінвестувати в технології та спільне виробництво, ділитися нашим бойовим досвідом, сприяти укладенню довгострокових контрактів із зацікавленими компаніями.

Міністр оборони наголосив, після чергового року війни Росія не досягла жодного з бажаних результатів.

Навряд чи можна вважати досягненням те, що величезна військова промисловість РФ, вся армія агресора цілий рік захоплювала руїни двох міст – Бахмута та Мар’їнки. Але ворог не припиняє наступальних дій по всій лінії фронту і по всій Україні.

Лише за два місяці терористичний режим випустив по українських містах понад 600 ракет і понад 1000 Шахедів.

Росія відправила на смерть тисячі солдатів. Вони жертвують в середньому 400 солдатами в обмін на один квадратний кілометр землі. Проте ворог має необмежений мобілізаційний ресурс. Також противник використав вшестеро більше артилерійських снарядів, ніж українські сили.

«Незважаючи на свої ресурси та перевагу у виробництві зброї, росія не наблизилася до своїх стратегічних цілей. Вся російська військова машина працює на повну силу, щоб атакувати маленькі українські села. При цьому, навіть за шестиразової артилерійської переваги ворог не зміг досягти хоча б якогось суттєвого результату».

оренда квартири Львів

Новини