Україна навмисно приховує час початку наступу, щоб збити РФ з пантелику – Генштаб Естонії

Фото: ERR

Україна навмисно приховує час початку наступу, тим самим намагаючись спантеличити окупантів, змусити їх до оборони і перешкодити їм захопити ініціативу.

Про це повідомляє Генштаб Сил оборони Естонії, пише портал ERR.

Зазначається, що українські, російські та міжнародні джерела відрізняються «фальстартами» у повідомленнях дат можливих активних дій. Разом з тим вони місцеві бої ведуться по усій лінії фронту. Українці продовжують створювати ґрунт для подальших дій: намагаються зайняти найкращі позиції, порушити управління та логістику військ противника, знищувати техніку, яка б могла завадити наступу (передусім протиповітряну оборону, артилерію, танки).

Згідно з даними з відкритих джерел, внаслідок українського ракетного удару збройні сили РФ зазнали значних втрат у Маріуполі – до 150-200 військовослужбовців. У Донецькій області, під Авдіївкою та Мар’їнкою, росіяни досягли мінімальних успіхів. Загалом, значущими територіальними придбаннями не відзначилася жодна із сторін.

За даними Міноборони Естонії, кількість атак ЗС РФ на сході України за добу знижувалася з лютого. Після 19 травня росіяни ще сильніше знизили свою активність, триває перегрупування. ПВК «Вагнер» вивела свої сили із центру Бахмута. Як росіяни, так і українці проводили локальні атаки довкола міста. Найбільш активні бої йдуть уздовж траси М03. Ця дорога веде до головного вузла оборони України у Донецькій області – Слов’янська. ЗС РФ ще не досягла основних укріплень українців, які перебувають за межею міста. Окупанти також поки що не робили спроб атакувати Часів Яр – населений пункт, який знаходиться за 5 кілометрів від Бахмута. Найімовірніше цього року РФ сконцентрується на повному захопленні Донецької області. Тож, ймовірно, не пізніше осені росіяни чинитимуть сильний тиск на українські позиції на лінії Часів Яр – Сіверськ – Торське.

Бій за Бахмут тривали понад 9 місяців. Безповоротні втрати РФ становили понад 40 000 осіб – убитими, пораненими та зниклими безвісти. Половина втрат припадає на регулярну армію, інші – на ПВК «Вагнер». Загалом РФ втратила у цій війні понад 209 000 осіб. Для порівняння, війни в Афганістані та Чечні тривали загалом 11,5 років. За час СРСР/Росія сумарно втратили від 143 до 163 000 осіб. Усвідомлення цих втрат суспільством зайняло роки, але воно було неминучим.

Військові відзнаають те, що РФ зуміла компенсувати спад у живій силі за рахунок припливу новобранців з гіршою підготовкою, відправлення поповнень продовжується досі. Для швидкого захоплення нових територій України росіяни повинні подолати паритет у чисельності військ і досягти переваги у розмірі 3 до 1. Таким чином, зберігається потреба у проведенні ще однієї великої хвилі мобілізації, однак цей крок, швидше за все, викличе невдоволення суспільстві.

Через війну росіяни відчувають нестачу інструкторів, тому майже напевно цього літа вона не вестиметься так само активно, як раніше. Убогі ресурси розподіляються на паралельне навчання терміновиків, мобілізованих, добровольців і нових контрактників. Та й воно зривається масовими відправками військовослужбовців на прикриття західних кордонів РФ, насамперед у Білгородську область.

оренда квартири Львів

Новини