Україна не піде на територіальні поступки РФ – Єрмак у США

Фото: Reuters

Україна не готова йти на компроміси з Росією щодо територіальних поступко заради припинення війни, хоча й прислухається до порад, як досягти «справедливого миру».

Про це пише Reuters з посиланням на заяву голови Офісу президента Андрій Єрмак у Вашингтоні, повідомляє Українська правда.

«Але ми (не) готові йти на компроміс заради дуже важливих речей і цінностей… незалежності, свободи, демократії, територіальної цілісності, суверенітету».

Відповідаючи на запитання, як Україна оцінює заяви кандидата у президента США Дональда Трампа щодо припинення війни, Єрмак сказав: «Чесна відповідь: Я не знаю. Побачимо».

За його словами, Україна лобіюватиме нову адміністрацію США, щоб та продовжувала надавати їй підтримку, додавши, що Україна отримала двопартійну підтримку у Вашингтоні, а опитування показують, що більшість американців все ще підтримують Україну після двох років війни.

«Це буде… рішення американського народу. Ми будемо поважати цей вибір», – сказав Єрмак про президентські вибори у США.

Нагадаємо, 14 червня правитель РФ Володимир Путін нафантазував нові «умови для початку мирних переговорів»: українські війська мають вийти з усієї території чотирьох українських областей, а Київ має заявити про відсутність планів вступити до НАТО.

Також варто зазначити, що радники Трампа представили йому свій план припинення війни в Україні. Він передбачає, що Трамп може зупинити постачання військової допомоги Україні, якщо та відмовиться від мирних переговорів, натомість Москву попередять, що будь-яка відмова від переговорів призведе до посилення підтримки Києва.

Трамп під час дебатів з нинішнім очільником Білого дому Джо Байденом заявив, що пропозиції, висунуті кремлівським правителем Володимиром Путіним нібито як умови для припинення розв’язаної РФ війни проти України, є «неприйнятними».

Однак, як пише Politico, за словами двох експертів з питань національної безпеки, пов’язаних з ймовірним кандидатом у президенти США від Республіканської партії Дональдом Трампом, він розмірковує про те, скільки української території може залишити за собою Москва.

оренда квартири Львів

Новини