Україна не порушувала правила торгівлі, експортуючи зерно через ЄС – Наталія Галецька
- П'ятниця, 29 вересня 2023
Зерно розбрату. Від заборони імпорту зерна до заборони інших продуктів. Торговельне протистояння Польщі та України набирає обертів. Польща звинувачує Україну «в недобросовісній конкуренції». Однак, Україна не порушила жодні міжнародні договори та правила.
Про це в ефірі програми в програмі «АНТИтокШОУ» на «Першому Західному» заявила депутатка Львівської обласної ради та юристка Наталія Галецька.
«Юридично Україна нічого не порушувала. Україні діяла відповідно до угоди про Асоціацію. А також відповідно до одностороннього скасування мит і квот, які запровадила Європейська комісія терміном на 1 рік, а пізніше продовжила. Суть проблеми є навіть не економічною, а логістичною. Найдешевше транспортувати українське зерно через одеські порти. А якщо його перевозити автомобільним чи залізничним транспортом, його ціна різко зростає. І чим далі ми його експортуємо – тим підвищується його ціна. Відтак, найбільш раціональний спосіб – зберігати його в країнах Східної Європи і чекати поки ціна на зерно зросте. Є статистика, за якою, поки зерно в дорозі, воно перепродується 4-5 разів», – зазначає юристка.
Тому Україна, на її думку, юридично нічого не порушила.
Крім того, ні Польща, ні ЄС не використали механізму захисного розслідування для того, щоб довести, що їм заподіяна шкода українським імпортом.
За її словами, причин паніки польських фермерів є декілька. І політична – одна з них.
«Українське зерно накопичувалось на потужностях, які були зосереджені в Польщі, Словаччині, Угорщині. І вони буди переповнені, не було достатньої кількості елеваторів, складів. Через це виникли певні незручності. А враховуючи, що зараз в Польщі відбуваються вибори, десь ці незручності були акумульовані і піднесені на інший рівень. І під це вдалось під цю ідею об’єднати впливову групу польських фермерів», – пояснює Наталія Галецька.
Новини
- Сьогодні
- 21 Листопада
- Більше новин