Україна оголосила тимчасові коридори для суден, які йдуть до/з портів у Чорному морі – ВМС ЗСУ

Колаж: ВМС ЗСУ

Оголошено тимчасові коридори для торгівельних суден, які йдуть до/з портів України у Чорному морі.

Про це повідомляє ВМС ЗС України.

«Згідно з наказом навігаційного доручення ВМС ЗСУ №6 від 08.08.2023 були оголошені нові тимчасові маршрути руху цивільних суден до/з чорноморських морських портів України. При цьому повідомляється, що протягом всіх маршрутів зберігається військова загроза та мінна небезпека з боку російської федерації».

Зазначається, що раніше ці маршрути вже були запропоновані Україною у зверненні до Міжнародної морської організації (IMO). Рада цієї організації визнала право України на вільне торговельне судноплавство, яке гарантовано міжнародним морським правом.

Міжнародна морська організація закликала РФ дотримуватися міжнародних конвенцій та припинити загрози торгівельному судноплавству в Чорному морі.

Ці маршрути в першу чергу використовуватимусь для можливості виходу цивільних суден, що перебувають в українських портах Чорноморськ, Одеса та Південний. До проходу маршрутами допускатимуться судна, власники/капітани яких офіційно підтверджують готовність до плавання в поточних умовах.

Нагадаємо, що останнє судно з українським продовольством вийшло з порту Одеса 16 липня. Росія, після виходу з «зернової угоди», атакувала портову зернову інфраструктуру, щоб припинити доступ українського продовольства на світові ринки.

оренда квартири Львів

Новини