Україна отримала 1,25 млрд доларів від уряду США

Фото: Міністерство фінансів України

Україна у понеділок, 27 лютого, отримала від уряду США перший транш у розмірі 1,25 млрд доларів.

Про це повідомило Міністерство фінансів України.

Зазначається, що сьогодні прем’єр Денис Шмигаль та міністр фінансів Сергій Марченко зустрілися з міністеркою фінансів США Джанет Єллен. Зокрема, сторони обговорили фінансові потреби України у 2023 році, санкції проти Росії та питання відновлення.

Джанет Єллен запевнила у тому, що уряд США і надалі буде рішуче підтримувати Україну. Сполучені Штати вже підтвердили наміри надати Україні 9,9 млрд доларів США протягом 2023 року.

Перший транш у розмірі 1,25 млрд доларів США Україна уже отримала.

«Завдяки залученому фінансуванню ми і надалі спроможні підтримувати стійкість функціонування системи державного управління та забезпечувати першочергові соціальні видатки державного бюджету», – зазначив Марченко.

Кошти надходять в рамках проєкту Світового Банку «Підтримка державних видатків для забезпечення стійкого державного управління в Україні» (PEACE).

Грант буде спрямовано на відшкодування видатків держбюджету, здійснених для забезпечення пенсійних виплат, субсидій ЖКГ, виплат малозабезпеченим сім’ям, особам з інвалідністю, ВПО, допомоги на дітей одиноким матерям, допомоги у зв’язку із вагітністю і пологами, на оплату праці працівників закладів вищої освіти, а також виплати співробітникам служб першого реагування (ДСНС).

Новини