Україна отримає 100 млн євро від Банку Розвитку Ради Європи

Фото: Інтерфакс-Україна

Адміністративної Ради Банку розвитку Ради Європи (БРРЄ) затвердила новий проєкт «НОМЕ. Компенсація за знищене майно», який передбачає надання Україні кредиту обсягом 100 млн євро.

Про це повідомляє Міністерство фінансів України.

Залучені кошти буде спрямовано на підтримку механізму прямої допомоги, завдяки якому кінцеві бенефіціари, у тому числі учасники бойових дій, інваліди та багатодітні сім’ї, отримають компенсацію за знищене внаслідок бойових дій та терористичних атак РФ житло у вигляді сертифікатів на його придбання. Проєкт реалізовуватиметься по всій території України.

«Житловий сектор залишається одним із найбільш постраждалих внаслідок війни – загальні збитки оцінюються майже у 50 млрд доларів США. У рамках проєкту передбачено надання компенсації за понад 2000 житлових сертифікатів, що дозволить близько 5700 українцям отримати компенсацію за знищене житло», – зазначила заступниця міністра фінансів Ольга Зикова.

Заяву на отримання сертифікату буде опрацьовувати та схвалювати спеціальна Державна комісія з компенсації. Увесь перебіг розгляду заяви можна буде бачити у мобільному застосунку Дія.

Зі свого боку Міністерство розвитку громад, територій та інфраструктури України забезпечує моніторинг використання кредитних коштів Банку за цим проєктом, зокрема за допомогою Державного реєстру майна, пошкодженого та знищеного внаслідок бойових дій, що дозволяє відслідковувати детальні дані щодо поданих заяв та кількості заяв у розрізі областей.

Реєстр щоденно оновлюватиме інформацію щодо загальної суми виданих та використаних сертифікатів, динаміки їх використання, типу придбаного майна, ринку нерухомості, продавця (юридична або фізична особа) та інформації в розрізі областей щодо використання сертифікатів і відповідних сум.

Нагадаємо, що у червні 2023 року Україна завершила процес вступу та стала 43-ю країною-членом Банку розвитку Ради Європи.

оренда квартири Львів

Новини