Україна отримає літаки, бо були виділені гроші, – Петро Черник

Фото: Повітряні сили США

Україна отримає літаки-винищувачі від західних партнерів. У цьому переконаний військовий експерт Петро Черник. Як аргумент він наводить те, що Конгрес США ще в червні виділив на підготовку українських пілотів 100 мільйонів доларів.

Свою думку аналітик висловив у програмі «Піксель війни» на «Першому Західному».

«Трохи знаючи механіку американського бюджету і те, як там контролюють кожен долар, впевнений, вони цільово будуть використані. Питання лише: на якому авіаційному апараті? Я прихильник F15, F16. Хоча можуть бути суттєво дешевші і простіші шведські Gripen чи німецькі Tornado, чи навіть південнокорейські, які ось-ось мають стати на конвеєр» , – говорить Петро Черник.

Таку ж думку, експерт має і щодо зенітно-ракетного комплексу (ЗРК) Patriot.  Він зазначає, що це дуже дорога установка, яка коштує 170 мільйонів доларів, а одна ракета до неї – 3 мільйони доларів. А для України треба мінімум 10 машин і щонайменше 200-300 ракет до них. Той самий ЗРК NASAMS, для прикладу, коштує дешевше – 40-50 мільйонів доларів.

Крім того, за його словами, установки Patriot дуже нелегко інтегрувати в українську мережу протиповітряної оборони. Натомість NASAMS, IRIS-T і MIM-23 HAWK – значно легше.

«І є ще дуже суттєвий політичний ризик для виробника. Як тільки комплекс з’явиться – для московитів буде справою честі хоч один знищити. А це можуть дуже серйозні репутаційні втрати», – переконаний військовий аналітик.

Новини