Україна отримає перші F-16 цього літа – Міноборони Нідерландів

Фото: NV

Міністерка оборони Нідерландів Кайса Оллонгрен повідомила, що її країна передасть перші винищувачі F-16 від Україні вже цього літа.

Про це Оллонгрен розповіла у інтерв’ю «Європейській правді».

Міністерка відзначила, що вже з літа цього року перші F-16 будуть доставлені в Україну, і відтоді постачання цих бойових літаків буде поставлене «на потік».

«Літаків буде дедалі більше, і це зміцнюватиме ваші Повітряні сили… Я не можу назвати дату, тому кажу: цього літа. Зараз ми йдемо за таким планом. При цьому спершу ви отримаєте літаки від Данії. Ми будемо після Данії, але це – спільний план», – уточнила Оллонгрен.

Стосовно готовності української інфраструктури до прийомі літаків, міністерка відзначила, що «тут ми також рухаємося за планом».

«Україна на правильному шляху, і це дуже важливо, тому що, як ви сказали, потрібні не лише пілоти. Йдеться і про технічний персонал, і про літаки, і обладнання, яке їм потрібне, а також про інфраструктуру у вашій країні.

Але у нас тут справжнє партнерство та спільні зусилля. Україна дійсно готується отримати F-16», – зауважила Оллонгрен.

Вона висловила припущення, що F-16 самі по собі змінять хід війни, але вони «зроблять ваші повітряні сили і вашу протиповітряну оборону набагато сильнішими».

«Ці винищувачі будуть надходити поступово. Бойове використання покаже їхню ефективність. Воно суттєво зміцнить Повітряні сили, і у якийсь момент це може призвести до вашої переваги в повітрі.

Але це не може статися відразу, як ви отримаєте перші F-16. Тож, якщо хтось очікує негайного ефекту, то я раджу ставитися більш реалістично», – відзначила міністерка.

Глава оборонного відомства Нідерландів також повідомила, що її країна розглядає поставку Україні додаткової системи ППО Patriot.

оренда квартири Львів

Новини