Україна отримає від ЄС 1000 генераторів та 1000 сонячних панелей

Фото ілюстративне: Укрінформ

України отримає 500 мільйонів євро на ремонт пошкоджених об’єктів енергетики та тисячу сонячних панелей й тисячі генераторів.

Про це під час конференції в Берліні заявила президентка Єврокомісії Урсула фон дер Ляєн, пише «Європейська правда».

Фон дер Ляєн зауважила, що «разом ми мобілізуємо фінансову силу, щоб допомогти Україні вистояти та відновитися».

«Це, звісно, включає також постійну матеріальну підтримку з огляду на систематичні атаки Росії на українську енергосистему. Наразі ми зібрали близько 500 мільйонів євро на термінові ремонтні роботи», – сказала глава Єврокомісії.

«Крім того, ми надаємо ще 1000 генераторів для термінового виробництва електроенергії. І тисячі сонячних панелей ось-ось прибудуть в Україну», – додала вона.

Мета ЄС, за словами очільниці Єврокомісії, – допомогти децентралізувати енергосистему України і таким чином підвищити її стійкість.

Нагадаємо, у Берліні фон дер Ляєн також підтвердила, що Україна виконала усі необхідні кроки для початку переговорів про вступ до ЄС до кінця цього місяця.

Крім того, вона повідомила, що Європейський Союз у червні виділить Україні 1,9 млрд євро підтримки за програмою Ukraine Facility.

Президент Володимир Зеленський розповів у Берліні, що в України є план, як збудувати до 1 гігавата потужностей маневрової газової генерації вже цьогоріч і ще 4 гігават – протягом наступних років.

оренда квартири Львів

Новини