Україна отримає винищувачі від Великої Британії. Але ще не зараз – посол Великої Британії в Україні

Фото: Vikna.tv

Питання надання винищувачів Україні обговорюється в Великій Британії. Але це є довгостроковою перспективою. Тому найефективніше, що зараз може зробити Велика Британія –  це проведення програми тренувань пілотів. Щоб українські пілоти були готові до того моменту, коли  буде надано відповідне обладнання.

Про це в ефірі «Першого  Західного» розповіла Надзвичайний і Повноважний Посол Великої Британії в Україні Мелінда Сіммонс.

«Це не політичне питання. Ріші Сунак вже підтверджував, що розуміє необхідність таких дій. Це не є чимось таким, що можна надати вже зараз. Бо програма підготовки – комплексна. Не можна їх просто надати, потрібно навчитись їх використовувати. Тому ми почали із тренування. Потім надамо літаки. Станом на сьогодні політика уряду є зрозумілою: ми хочемо допомогти Україні захистити себе», – сказала пані Посол.

Водночас Мелінда Сіммонс розповіла, що конфіскація російських активів у Великій Британії на користь України наразі неможлива.

«Питання полягає в наявності правових підстав, щоб це реалізувати. І дебати на цю тему відбуваються не тільки в Великій Британії. Нещодавно я спілкувалась зі своїми колегами в Лондоні, які працюють над цим, і я можу сказати, що це дуже складно. І потрібно багато часу, щоб досягнути результату і досягти належний потік коштів. Бо як відомо, відбудова України буде вартувати мільярдів. Але у Великій Британії є бажання зрозуміти яким чином це можна реалізувати», – зазначила Мелінда Сіммонс.

Натомість, вона каже, що гордиться санкційною політикою своєї держави щодо російського агресора. Зокрема, Велика Британія наклала санкції на більш як 1500 фізичних та юридичних осіб РФ.

«Ми знаємо яким це було ударом для путінської економіки і його здатності виробляти зброю. Його експорт знизився. Зменшилась можливість доступу до міжнародних фінансів.Санкції дійсно мають ефект.Крім того, я пишаюсь тим, що ми це робимо разом з ЄС та США. Ми рухаємось у єдиному напрямку», – сказала пані Посол.

оренда квартири Львів

Новини