Україна продовжує битву за Бахмут, щоб знищити боєздатні сили «Вагнера» – ISW. Мапи боїв

Фото: ТСН

Сили оборони України продовжать бої за Бахмут, щоби виснажити елітні підрозділи ПВК «Вагнер».

Так вважають аналітики Інституту вивчення війни (ISW), пише Українська правда.

В інституті наголошують, що боротьба за Бахмут стала для України стратегічно важливою через склад російських сил, які дислокуються в районі міста.

Зазначається, що у повідомленнях деяких західних медіа нещодавно висловлювалося припущення, що Україна витрачає елітні війська і дефіцитне обладнання в основному на новобранців ПВК «Вагнер», які є «гарматним м’ясом». Експерти ISW вважають, що таке зауваження загалом є справедливим, водночас наголошуючи, що резерв російських в’язнів, придатних для бойових дій, не є безмежним, і ліквідація десятків тисяч із них у Бахмуті означає, що їх не використають для більш важливих боїв.

При цьому ISW звертає увагу на те, що російські сили під Бахмутом нещодавно змінили тактику і залучили до бойових дій більш високоякісні спецпідрозділи та елементи регулярних військ.

«ПВК «Вагнер», як і раніше, ймовірно, використовує ув’язнених для операцій у Бахмуті, хоча і набагато обмеженішою мірою, ніж у попередні місяці, через величезні втрати, яких зазнали новобранці під час лобових атак. Але тепер «Вагнер» кинув у бій ще й своїх найкращих солдатів, і саме їх знищують разом із новобранцями.

Бахмутська битва може серйозно підірвати найкращі сили «Вагнера». Засновник ПВК Євген Пригожин, судячи з його нещодавніх заяв, мабуть, побоюється, що Міноборони Росії веде битву за Бахмут до останнього бійця «Вагнера»», – зазначає ISW.

Аналітики переконані, що серйозна деградація або знищення елітних бойових сил ПВК «Вагнер» матиме позитивні наслідки за межами поля бою.

оренда квартири Львів

Новини