Україна призупинила новий зерновий коридор через загрозу російських військових літаків

Фото: Володимир Зеленський, Фейсбук

26 жовтня Україна призупинила використання нового чорноморського зернового коридору через загрозу з боку російських військових літаків.

Про це повідомила консалтингова компанія Barva Invest з посиланням на Адміністрацію морпортів України.

«Увечері 25 жовтня АМПУ опублікувала повідомлення про те, що рух суден до та з коридору буде призупинено з 26 жовтня 2023 року», – зазначили в Barva Invest.

Повідомляється, що таке призупинення де факто діє вже протягом останніх двох днів через рішення військових, які посилалися на «вибухову загрозу», що виникла внаслідок збільшення активності російської авіації.

Речниця Об’єднаного координаційного центру Південного оперативного командування Наталія Гуменюк зазначила: «Протягом кількох днів не спостерігалося наближення російських літаків до морських транспортних шляхів. Однак зрештою вони активізувалися і скинули чотири вибухові пристрої».

«Поточна заборона поширюється на 26 жовтня, але не виключено що вона буде продовжена», – повідомили в Barva Invest.

Також йдеться про можливі наслідки призупинки зернового коридору

«Ці неочікувані обмеження означають простої суден. Очікуємо на негативну реакцію бізнесу на відсутність прогнозованості. Ті учасники ринку, які зараз зі своєї кишені виплачують гроші за простої, при подальшій діяльності в Україні будуть закладати ці ризики та перекладати додаткові затрати вниз по логістичному ланцюжку», – прогнозують в Barva Invest.

«Як завжди, в результаті це відчує виробник на рівні закупівельної ціни», – йдеться в повідомленні.

оренда квартири Львів

Новини