Україна розпочала переговори з Румунією про гарантії безпеки

Фото: ОП

Україна розпочала переговори з Румунією про укладення довсторонньої угоди про безпекові гарантії для нашої країни.

Про це повідомляє Офіс президента.

Зазначається, що це відбувається на полях четвертої зустрічі радників із питань національної безпеки та політичних радників лідерів держав щодо реалізації «формули миру» у швейцарському Давосі. Переговори відбулися за участю керівника Офісу президента Андрія Єрмака та державного секретаря МЗС Румунії Юліаном Фотою.

«Вони ознаменували підвищення двосторонніх відносин до рівня стратегічного партнерства. Це стало логічним продовженням домовленостей за результатами телефонної розмови президентів України та Румунії від 9 січня 2024 року та кроком на виконання Спільної декларації лідерів обох держав від 10 жовтня 2023 року».

Румунія стала 9-ю країною, яка розпочала з Україною двосторонні безпекові переговори, та вкотре підтвердила непохитну підтримку незалежності й територіальної цілісності нашої держави, а також її європейського та євроатлантичного шляху.

Як зазначив заступник керівника Офісу президента України Ігор Жовква, без Румунії неможливо уявити повноцінні гарантії безпеки в Європі, зокрема в Чорноморському регіоні.

Сторони обговорили основні елементи майбутньої двосторонньої безпекової угоди та узгодили модальності подальших переговорів.

оренда квартири Львів

Новини