Україна розробила супердрон, здатний досягнути Сибіру − The Economist

Фото: The Economist

Україна ігнорує застереження США щодо використання безпілотників на території Росії і продовжує виготовляти супердрони, які вже можуть досягати цілей у Сибіру − за 3000 км від її кордонів.

Про це пише британське видання The Economist, повідомляє Українська правда.

«Відтоді, як президент Володимир Зеленський визначив пріоритетність цієї технології, Україна інвестувала сотні мільйонів доларів у безпілотники дальнього радіусу дії, здатні шукати і вражати віддалені цілі. Зараз їх виробляють півдюжини компаній.

Найкраща з нових моделей має дальність польоту 3 000 км і здатна досягти Сибіру».

Видання акцентує, що програма з виготовлення подібних дронів була «народжена необхідністю» (адже Захід неохоче надає Україні зброю великого радіусу дії) і вже підірвала значну частину російської нафтової та військової інфраструктури.

«Але Білий дім незадоволений. Він підштовхує українців до припинення ударів. Занепокоєння Америки були різними: від зростання ціни на нафту до перспективи неконтрольованого «око за око», в чому Україна могла б програти», − пише The Economist.

Видання зазначає, що побоювання щодо останнього зросли наприкінці березня, коли Росія завдала багатомільйонних збитків українській енергетичній інфраструктурі.

«Атаки виявили прогалини в протиповітряній обороні та вразливість до нових російських крилатих ракет малої висоти Х-69. 11 квітня такі ракети знищили Трипільську електростанцію, розташовану за 40 км від Києва, хоча вона перебувала в зоні досяжності столичних систем ППО «Патріот», − пише The Economist.

Видання додає, що поки що Україна ігнорує американські поради щодо припинення ударів. Зокрема, офіцер розвідки з позивним «Детектив», відповідальний за частину програми, каже, що не отримував інструкцій щодо згортання операцій, але зазначає, що цілі на території РФ постійно змінюються.

«Наші цілі змінюються з кожним днем. Ми не даємо росіянам спокою», − цитує видання розвідника.

А один з виробників безпілотників стверджує, що не всі американські представники погоджуються з офіційними закликами щодо припинення ударів по РФ.

За його словами, його контакти «підморгували», коли передавали це попередження.

«Вони приватно говорять нам, щоб ми продовжували», − заявив виробник дронів.

Він прогнозує, що українська програма безпілотників у найближчі місяці буде розширюватися.

«Росія випалює українську землю. Настав час зробити те саме з європейською Росією», − цитує виробника The Economist.

Нагадаємо, уранці 2 квітня великі українські дрони атакували підприємства Татарстана – в Єлабузі та Нижньокамську. За даними джерела в ГУР МО, це була спецоперація українських розвідників. Безпілотники атакували завод, на якому збирають іранські «Шахеди», маркуючи їх під «Герань-2».

Пресслужба особливої економічної зони «Алабуга» голослівно заявила, що дрони були «оснащені обладнанням країн НАТО».

Також один безпілотник ударив по нафтопереробному заводу «ТАНЕКО» у Нижньокамську та поцілив у технологічну установку, після чого почалася пожежа. Джерела повідомили, що атака на НПЗ була спільною операцією Служби безпеки України та Головного управління розвідки МОУ. За його даними, український дрон влучив в установку первинної переробки нафти на заводі.

Представник ГУР МОУ Андрій Юсов наголошував, що під час ударів дронами по об’єктах у російських містах Єлабуга та Нижньокамськ не використовувалася зброя іноземного виробництва.

оренда квартири Львів

Новини