Україна стає все соборнішою через нове покоління українців, – соціологиня Наталія Зайцева-Чіпак


Якби референдум щодо соборності України відбувся влітку 2021 року, то 70% опитаних українців прийшли б і проголосували за такий вибір. Близько 10% виступили б проти цього, решта – не визначились, або не прийшли б на референдум. Такі результати опитування в Спецвипуску проєкту «На межі»: «Соборність» на «Першому Західному» навела соціологиня, СЕО Соціоінформ Наталія Зайцева-Чіпак.

Вона вважає, що попри речі, які розділяють регіони, є цінності, які є однаково базові для всіх українців.

«Є цінності, які основні і на Сході, і на Півдні, і на Заході, і на Півночі. Ми всі хочемо жити у вільній країні, ми хочемо демократії, рівності, верховенства права. І що цікаво, все більше людей розуміють, що не можна отримати ковбасу по 7 копійок, поки не буде от цих цінностей. Доки не буде справедливості, верховенства права – доти не буде сильної економіки. Наша соборність нині базується на тих цінностях, про які говорить Європа. А це свідчить про те, що Україна ментально Європа», – говорить соціологиня.

Але головний висновок досліджень, на її думку, в тому, що з кожним роком Україна стає все соборнішою. Все через молодь, яка народилась і зростає в незалежній Україні.

«Вона не знає інших моделей, для неї – це її батьківщина. І по мірі дорослішання, ми бачимо, що вони мають однакові погляди щодо того, якою має бути ця держава», – розповідає Наталія Зайцева-Чіпак.

Вона каже, що в результатах опитувань бачить більше міжвікову різницю, аніж міжрегіональну. Регіони, за її словами, більш подібні, аніж старше покоління і молодше.


оренда квартири Львів

Новини