Україна та Бельгія підписали безпекову угоду

Фото: ОП

Президент Володимир Зеленський під час візиту до Бельгії підписав з прем’єр-міністром Александром Де Кроо угоду про співпрацю у сфері безпеки між Києвом та Брюсселем, яка передбачає, зокрема, надання Україні підтримку протягом десятирічного терміну дії угоди.

Про це Зеленський повідомив у Твіттер.

«Сьогодні в Брюсселі ми з прем’єр-міністром Александром Де Кроо підписали двосторонню угоду про співпрацю у сфері безпеки та довгострокову підтримку між Україною та Бельгією.»

За словами Зеленського, документ містить щонайменше € 977 мільйонів військової допомоги Бельгії Україні в цьому році, а також зобов’язання Бельгії надавати підтримку нашій країні протягом десятирічного терміну дії угоди.

Також у цій угоді вперше вказана точна кількість винищувачів F-16 – 30, які будуть поставлені в Україну до 2028 року, а перші надійдуть вже цього року.

Угода гарантує своєчасну безпекову допомогу Бельгії, сучасну бронетехніку, обладнання для забезпечення потреб ВПС і ППО України, безпеку ВМС, розмінування, участь у артилерійській коаліції, військову підготовку.

Документ також передбачає оборонно-промислову кооперацію, підтримку української «формули миру», посилення санкцій проти Росії, відшкодування збитків, використання заморожених російських активів та відновлення економіки.

Окрім того, Україна та Бельгія поглиблять співпрацю у сфері розвідки, кібербезпеки та протидії дезінформації. Бельгія також висловлює підтримку майбутньому членству України в ЄС і НАТО.

оренда квартири Львів

Новини