Україна та Польща через пів року запустять новий пункт пропуску на кордоні

Фото: Максим Козицький, Фейсбук

У найближчі пів року запрацює Міжнародний автомобільний пункт пропуску «Нижанковичі – Мальховичі».

Про це повідомив голова Львівської обласної державної адміністрації Максим Козицький.

«У вересні 2021 року разом з тодішньою воєводою Підкарпатською Евою Леніарт ми заклали капсулу будівництва. Сьогодні з новопризначеною очільницею Підкарпатського воєводства пані Терезою Кубас-Гуль оглянули хід робіт на майбутньому автомобільному пункті пропуску. Зараз він уже на завершальному етапі».

Козицький додав, що минулого місяця Львівська ОВА подала у Міністерство розвитку громад, територій та інфраструктури України пропозицію доповнити Угоду про створення міжнародного автомобільного пункту пропуску «Нижанковичі – Мальховичі» залізничним сполученням. Аналогічне звернення до польського профільного міністерства скерувало Підкарпатське воєводство.

Також пропонується здійснювати контрольні процедури на залізничному пункті пропуску «Нижанковичі – Мальховичі» спільно з органами Польщі за принципом пункту пропуску у Смільниці.

Окрім того, зараз розглядається питання щодо курсування на дільниці «Кросценко – Старява – Хирів – Нижанковичі – Перемишль» чотирьох регіональних міжнародних поїздів. Місткість кожного – 206 пасажирів.

Також є зацікавленість у подальшій розбудові прикордонної інфраструктури, зокрема у створенні пункту пропуску «Лопушанка – Міхновець», адже це покращить сполучення між Польщею та Україною, розвантажить інші пункти пропуску, сприятиме співпраці людей, які живуть у прикордонних містах і селах та розвитку туризму.

оренда квартири Львів

Новини