Україна та Словаччина реалізують три масштабні проєкти в енергетиці та логістиці – Свириденко

Фото: Урядовий портал

Україна та Словаччина працюють над втіленням трьох масштабних проєктів в енергетиці та логістиці.

Про це повідомляє Міністерство економіки України.

Зокрема, під час робочої поїздки у Братиславу перший віцепрем’єр-міністр – міністр економіки Юлія Свириденко зустрілась із віцепрем’єр-міністром з питань відновлення, плану стійкості та використання фондів ЄС Словаччини Петером Кмецем. Сторони обговорили реалізацію трьох масштабних проєктів у сфері інфраструктури та енергетики. Йдеться про кроки, які необхідні для пришвидшення реконструкції міждержавного електричного інтерконектора «Мукачево – Вельке Капушани».

«Інтерконектор – це можливість з’єднати наші національні електромережі для покращення взаємодії у сфері енергетики. Це дозволить зробити нашу енергетичну систему більш стійкою, адже у випадку блекаутів ми зможемо ще оперативніше реагувати на проблеми», – пояснила Юлія Свириденко.

Також сторони порушили питання створення нових прикордонних переходів та спільні зусилля для створення залізничного сполучення Київ – Кошице з використанням ширококолійної інфраструктури від станції Ужгород по території Словаччини.

Крім того, на зустрічі обговорили питання гуманітарного розмінування українських земель.

«Ми вдячні за рішення уряду Словаччини надати кошти на придбання двох машин розмінування «Божена-4» для гуманітарного розмінування звільнених територій Херсонської області. За минулий рік нам вдалось повернути у використання понад 10% територій або близько 18 тисяч квадратних кілометрів українських земель. Щоб прискорити процеси гуманітарного розмінування, ми працюємо над залученням приватного капіталу та інвестицій. Будемо вдячні Словаччині за будь-яку підтримку в цьому питанні, зокрема, участі в донорських програмах з очищення території України», – наголосила Свириденко.

Ще однією темою для двостороннього обговорення стало повернення українських дітей, яких насильно вивезли до росії з окупованих територій. Україна зацікавлена в активному залученні Словаччини до цього процесу. Крім того, сторони обговорили важливість ухвалення Ukraine Facility від Європейської комісії для реалізації спільних проєктів.

оренда квартири Львів

Новини