Україна та США підписали меморандум щодо посилення контролю за міжнародною допомогою

Фото: Міноборони України

Україна та США підписали Меморандум про взаєморозуміння, метою якого є посилення співпраці у сфері контролю за використанням міжнародної допомоги.

Про це повідомляє Міністерство оборони України.

Серед іншого Меморандум передбачає:

  • обмін актуальною інформацією для виявлення, підтвердження та запобігання шахрайству або корупції, що впливає або стосується безпекової допомоги, яку США надають Україні;
  • проведення спільних заходів з виявлення, підтвердження та запобігання шахрайству та корупції;
  • створення механізму взаємної передачі запитів, що стосуються розслідувань і заходів у межах повноважень та юрисдикції сторін;
  • проведення періодичних зустрічей для визначення пріоритетних напрямків співробітництва для досягнення спільних цілей.

З українського боку Меморандум підписав головний інспектор Міноборони України адмірал Ігор Воронченко, з американського – генеральний інспектор Міністерства оборони США Роберт Сторч.

Також під час зустрічі міністр оборони Рустем Умєров поінформував американську сторону про інституційні трансформації, що тривають в Міністерстві. Зокрема, щодо запровадження системи нагляду, менеджменту ризиків, відповідності, запобіганню корупції у сфері закупівель, а також щодо запровадження інструментів демократичного контролю у сфері оборони.

«До кінця квітня ми матимемо стовідсоткову впевненість, що усі наглядові механізми будуть впроваджені, та система працюватиме», – сказав міністр.

оренда квартири Львів

Новини