Україна та Євросоюз погодили продовження «транспортного безвізу»

Фото: Pixabay

Україна та Євросоюз продовжили дію Угоди про лібералізацію вантажних перевезень ще на рік із можливістю пролонгації.

Про це повідомляє Міністерство розвитку громад, територій та інфраструктури.

«20 червня у Брюсселі заступник міністра розвитку громад, територій та інфраструктури Сергій Деркач та комісар ЄС з питань транспорту Адіна Велян підписали продовження Угоди про лібералізацію вантажних перевезень між Україною та ЄС.

Йдеться про «транспортний безвіз», що дасть можливість виконувати двосторонні та транзитні вантажні перевезення без необхідності отримання дозволів.»

Крім пролонгування Угоди, оновлений документ передбачає низку зобов’язань як для українських, так і європейських перевізників.

Зокрема, всі водії повинні будуть мати документи, що підтверджують наявність ліцензії на перевезення. Окрім цього, всі вантажівки, що виконують перевезення відповідно до умов Угоди повинні бути спеціально промаркові.

«Ключове – угода продовжена та діятиме щонайменше рік з можливістю автоматичного пролонгування до кінця 2025 року. Останні півроку ми вели активні перемовини з Єврокомісією для продовження «транспортного безвізу», – підкреслив заступник міністра розвитку громад, територій та інфраструктури Сергій Деркач.

Також одним із нововведень є наявність підтверджувальних документів для вантажівок, що виїжджають з України порожніми за товаром в країни ЄС.

Також, йдеться про створення спеціальної робочої групи для аналізу впливу «безвізу» на ринок. Вона включатиме представників України та ЄС.

Нагадаємо, до початку повномасштабного вторгнення автомобільні перевезення між Україною та країнами ЄС здійснювалися на основі фіксованої кількості дозволів. Останні часто закінчувались передчасно. Підписання угоди про лібералізацію вантажних перевезень з ЄС у червні 2022 року дозволило забезпечити сталість перевезень зважаючи на руйнування логістичних маршрутів через вторгнення рф та скасувало необхідність отримувати дозволи.

оренда квартири Львів

Новини