Україна в ОБСЄ закликала повністю заблокувати доступ РФ до військових технологій

Фото: DW

Україна закликає партнерів заблокувати будь-які спроби Росії придбати у приватних компаній на Заході товари, які можуть використовуватися у сфері військових технологій.

Про це йдеться у заяві делегації України при ОБСЄ, виголошеній першим секретарем постійного представництва нашої держави при міжнародних організаціях у Відні Данилом Кубаєм на засіданні Форуму з безпекового співробітництва, передає Укрінформ.

«Демонструючи найвищий рівень лицемірства, Російська Федерація продовжує критикувати законні поставки зброї в Україну, які здійснюються на підтримку невід’ємного права України на самооборону відповідно до статті 51 Статуту ООН. РФ не шкодує зусиль, щоб зірвати передачу оборонних озброєнь Україні, водночас імпортуючи зброю з Ірану та Північної Кореї для посилення своєї спроможності продовжувати агресивну війну», – зазначається у заяві.

При цьому вказується, що попри російські заяви про так звану «промислову самодостатність» РФ докладає максимуму зусиль для обходу санкції та закупівлі західних військових технологій з метою підтримки своєї військової промисловості.

«За деякими даними, до 95% критично важливих компонентів іноземного виробництва, які були знайдені в російському озброєнні, знищеному в Україні, походять із західних країн. Відомо, що ці поставки здійснюються не державними установами, а приватними фірмами. Більше того, експорт, що потрапляє до Росії, – це не обов’язково військові товари, а й товари подвійного призначення, цивільна продукція чи навіть побутова техніка», – наголосив Кубай.

З огляду на це український дипломат закликав до пильності щодо спроб таких закупівель та до необхідності запобігати їм.

«Зрив поставок критично важливих товарів і технологій до Росії вимагає широкомасштабних, узгоджених зусиль приватного і державного секторів. Але це врятує життя багатьох цивільних осіб в Україні та дезорганізує військову машину Путіна. Комплексне блокування доступу РФ до сучасних і складних військових технологій в кінцевому підсумку впливає на здатність Росії виробляти, підтримувати і доставляти новітні озброєння на поле бою в Україні», – заявив він.

Раніше міністр закордонних справ Дмитро Кулеба заявив, що Захід платить двічі, коли його запчастини опиняються в російських ракетах: допомагаючи Україні з відновленням, і разом з тим зазнаючи репутаційних збитків.

оренда квартири Львів

Новини