Україна вже отримала понад 22 млрд доларів від Світового банку

Фото: CNN

З початку повномасштабної війни Україна отримала від Світового банку та країн-донорів через механізми банку понад 22 млрд доларів.

Про це повідомив міністр фінансів України Сергій Марченко у рамках робочого візиту до Вашнгтону.

«Щиро вдячний групі Світового банку за вагому фінансову допомогу для України з перших днів повномасштабної військової агресії рф. З 24 лютого 2022 року Світовий банк мобілізував на підтримку України фінансові ресурси у розмірі 34 млрд доларів. Понад 22 млрд доларів з цієї суми вже надано Україні».

Під час візиту до Вашингтона, Марченко зустрівся з керівництвом Світового банку. Зокрема, з керуючим директором Світового банку з питань операційної діяльності Анною Б’єрде та віцепрезидентом Світового банку у справах регіону Європи та Центральної Азії Антонеллою Бассані.

У зустрічі також взяла участь надзвичайний та повноважний посол України в США Оксана Маркарова.

Сторони обговорили співпрацю у мобілізації ресурсів на бюджетні потреби та швидке відновлення.

Як зазначив Сергій Марченко, фінансова допомога, отримана від Світового банку та створених трастових фондів, відіграє вагому роль у забезпеченні першочергових соціальних видатків та підтримці збалансованості державного бюджету.

Міністр фінансів подякував за нещодавнє підписання угоди про додаткові 1,76 млрд доларів США, які Україна отримає від США, Великої Британії та Фінляндії у рамках проєкту Світового банку «Підтримка державних видатків для забезпечення стійкого державного управління в Україні» (PEACE in Ukraine).

Сторони також обговорили імплементацію нових спільних системних проєктів, які будуть впроваджуватись у процесі відбудови України, зокрема для реконструкції транспортної інфраструктури «Relink», електроенергетичного сектору «Re-Power», а також підтримки системи охорони здоров’я «Heal Ukraine». Окрім того, українська сторона разом із колегами зі Світового банку наразі опрацьовують пропозиції щодо ініціювання ще двох нових проєктів.

«Для України важливо почати відновлення вже зараз. Від цього залежить безпека наших громадян та економічне відновлення країни. Безперечно, Світовий банк є стратегічно важливим партнером України у цьому процесі і ми готові поглиблювати нашу співпрацю для реалізації пріоритетних планів, визначених у спільному звіті RDNA2», – зауважив Марченко.

Водночас він наголосив на готовності уряду та Міністерства фінансів забезпечувати ефективність та прозорість використання зовнішнього фінансування.

оренда квартири Львів

Новини