Україна закликає ООН та ЄС направити моніторингову місію на Каховську ГЕС – Шмигаль

Фото: КМУ

Україна закликає ООН, Європейський Союз та інші організації організувати міжнародну моніторингову місію на Каховську гідроелектростанцію в окупованій частині Херсонської області.

Про це заявив прем’єр-міністр Денис Шмигаль на засіданні уряду у п’ятницю, пише Інтерфакс-Україна.

«Президент Володимир Зеленський повідомив, що ми спостерігаємо підготовку російських військ до здійснення чергового теракту на території Херсонської області. Йдеться про те, що росіяни замінували дамбу та агрегати Каховської ГЕС. Цей теракт може призвести до багатьох тисяч жертв та затоплення десятків населених пунктів.

Тому ми звертаємося до ООН, ЄС та інших організацій, щоб організувати міжнародну моніторингову місію на Каховську ГЕС. У негайному порядку на станцію мають прибути міжнародні фахівці разом з українським персоналом», – сказав Шмигаль.

Українська влада також закликає мешканців окупованої території Херсонської області та інших регіонів негайно виїжджати на неокуповані території країни.

Нагадаємо, 20 жовтня у зверненні до Європейської ради Зеленський повідомив, що росіяни замінували дамбу та агрегати Каховської гідроелектростанції й планують здійснити теракт під чужим прапором.

Він закликав направити на ГЕС міжнародну спостережну місію, повернути туди український персонал і забезпечити негайне та професійне розмінування агрегатів і дамби.

Новини