Україна запрошує Сі Цзіньпіна на «саміт миру» в Швейцарії – заступник голови ОП

Фото: Reuters

Україна запрошує лідера Китаю Сі Цзіньпіна взяти участь у глобальному «саміту миру» у Швейцарії.

Про це пише Reuters із посиланням на коментар заступника керівника Офісу президента Ігоря Жовкви, повідомляє Українська правда.

«Ми однозначно запрошуємо Китай взяти участь у саміті на найвищому рівні, на рівні лідера Китайської Народної Республіки.

…Участь Китаю буде для нас дуже важливою. Ми працюємо з китайською стороною. Ми залучаємо наших партнерів у світі, щоб вони донесли до китайської сторони, наскільки важливою є участь у такому саміті».

Нагадаємо, Китай утримується від критики Росії за повномасштабне вторгнення в Україну, але також заявляє, що суверенітет і територіальна цілісність усіх країн повинні поважатися, і пропонує допомогу в посередництві для вирішення конфлікту.

Швейцарія погодилась організувати саміт на прохання України, про що обидві держави оголосили в понеділок, 15 січня, під час візиту Володимира Зеленського до Берна.

Обидві країни вже почали роботу над зустріччю, але низка деталей, як-то дата заходу та перелік учасників, ще не були узгоджені.

Зеленський натякнув, що Росію на глобальний «саміт миру» запрошувати не будуть. Водночас президентка Швейцарії заявила, що хотіла б присутності Росії на саміті.

14 січня у швейцарському Давосі відбулася зустріч на рівні радників з національної безпеки щодо української «формули миру». Китай не був представлений на зустрічі – попри те, що був запрошений.

оренда квартири Львів

Новини