Україні вдалося повернути з окупації три родини з 4 неповнолітніми дітьми

Фото: Save Ukraine

Три родини з 4 неповнолітніми дітьми вдалося повернути до України з окупованої території.

Про це повідомила благодійна організація Save Ukraine.

Волонтери розповіли, що батьки Мілани й Жені (імена змінені з міркувань безпеки) втратили свій бізнес, тому що не схотіли брати російські паспорти, оформлювати магазин за законами рф та сплачувати податки. Діти з мамою майже цілими днями змушені були сидіти в підвалі, оскільки росіяни постійно обстрілювали їхнє село з мінометів. А коли лунали вибухи, Мілана робила мультики голосніше, щоб не чути цих звуків.

Неподалік від містечка, в якому жила Анжела з мамою, стояло російське ППО, і кілька разів окупанти збивали БпЛА прямо над їхнім будинком. Також часто росіяни запускали невеликі дрони з парашутами, які пролітали невелику відстань і самоліквідовувалися. Вибухали прямо над головами людей. Окупанти говорили, що це ЗСУ людей обстрілює. А окупаційна влада тричі примушувала Марину віддати Анжелу в російську школу. Але донька щоразу відмовлялася.

Старший брат Арсена служить в ЗСУ, тому росіяни часто навідувалися з обшуками в будинок його батьків. Найжахливішим був перший обшук, коли їхній двір оточили «Тигри», УРАЛи, а навпроти дому засів снайпер і націлився у вікно будинку. Тата допитували кілька годин, змушували роздягатися й показувати, чи є татуювання. Мама Альона двічі збирала сумки, щоб виїхати з окупації, але дуже боялася, що через старшого сина на фільтрації її завернуть назад і відберуть молодшого. Тож щойно дізналася про діяльність Save Ukraine, одразу звʼязалась з організацією.

«Нам вистачило кілька днів, щоб владнати усі питання й допомогти виїхати родинам з окупації. Зараз вже усі в безпеці. Коли сімʼї трохи оговтаються після пережитого, одразу почнуть відбудовувати своє життя – мають плани».

оренда квартири Львів

Новини