Українська ППО має оберігати високовольтні підстанції – ексміністр енергетики
- Вівторок, 25 жовтня 2022
На Львівщині теж стартують «віялові» відключення. Без них не можна відновити і збалансувати енергосистему Україну. Тому доведеться потерпіти.
Про це в ефірі «Першого Західного» розповів ексміністр енергетики та захисту довкілля України Олексій Оржель.
За його словами, необхідність обмежувати споживачів – вимушена, оскільки потрібно, щоб робота української енергосистеми була стабільна і не була перевантажена, а відтак, не зникла електроенергія у всіх зразу.
«Я розумію, що хтось є незадоволений від того, що його відключать 2-3 рази на день, а сусідів – ні. На жаль, так сталось, що ваша мережа знаходиться у проблемному місці, і поки не буде відремонтована мережа, до якої ви були раніше приєднані, ви буде вимушені знаходитись в режимі відключень. Але це означає якраз, що це контрольована ситуація. «Віялові» відключення, коли вони контрольовані і є визначений час – це той варіант, в якому можна перебути», – вважає ексміністр.
Він розповідає, що наразі рашисти своїми обстрілами створюють тільки локальні проблеми, з якими можна працювати. Насправді наша енергосистема може витягнути дуже великі виклики.
«У нас був резерв потужності ще за радянських часів. Було побудовано багато генерації, яка була законсервована і зараз знаходиться в різному стані, але з нею можна працювати, оскільки за часи незалежності ми зменшили споживання. Тобто, можна балансувати систему», – говорить Олексій Оржель.
Але він наголошує, що з настанням холодів треба готуватись до ударів по високовольтним мережам і підстанціям. За його словами, це критичні точки і їх треба забезпечити протиповітряною обороною.
«Це важливо, бо на цих об’єктах можна втратити керованість і єдину енергетичну систему. Ми всі працюємо в єдиній енергетичній системі. Якщо в Києві потрібна електроенергія, то Рівненська або Хмельницька АЕС можуть надати цю енергію. Якщо у нас відбудеться розсинхронізація, то можна розраховувати лише на ту генерацію, яка знаходиться в системі, з якої синхронізована. Вони якраз можуть бити по вузловим підстанціям, тому треба готуватись», – акцентує ексміністр.
Він розповідає, що влада намагається домовитись з західними партнерами, щоб електротехнічне і енергетичне обладнання поставлялось до України на рівні «Рамштайну» чи ленд-лізу. Є трохи проблеми з тим, що в нас різні стандарти і з цим треба працювати. Але на думку Оржеля, добре, що західні друзі відгукнулись і пообіцяли, що будуть надавати допомогу.
Новини
- Сьогодні
- 21 Листопада
- Більше новин