Українське зерно почало експортуватись через порти Хорватії

Фото: Мінекономіки

Українське зерно вже пішло на експорт через хорватські порти.

Про це заявила перший віцепрем’єр-міністр України – міністр економіки України Юлія Свириденко під час зустрічі з прем’єром Хорватії Андреєм Пленковичеи на саміті ініціативи Трьох морів в Бухаресті.

Про це повідомляє Урядовий портал.

Сторони піднімали питання прискорення локалізації виробництва техніки для розмінування, щоб скоріше розпочати її випуск на потужностях вітчизняних підприємств. Також обговорили підготовку до конференції з розмінування, яка відбудеться в Загребі цього жовтня. Ця подія має сприяти координації зусиль міжнародних партнерів, які спрямовані на розмінування нашої країни.

«Одним із найважливіших завдань для України на найближчий час є розмінування територій і повернення у використання потенційно забруднених земель. Від швидкості цього процесу залежать, як повоєнне відновлення, так і подальший розвиток національної економіки. Тому ми вдячні всім партнерам, які допомагають Україні у вирішенні цього питання», – наголосила Свириденко.

В свою чергу Андрей Пленкович запропонував допомогу Україні у розслідуванні воєнних злочинів, адже Хорватія має неабиякий досвід в цьому. Мова йде про обмін досвідом і експертизою Хорватії зі створення інститутів спеціальних прокурорів та спеціальної поліції, які проводять розслідування скоєних під час війни злочинів.

Також під час зустрічі обговорювалися питання двосторонньої торгівлі і експорту українського збіжжя через хорватські порти. Адже РФ продовжує наносити ракетні удари по зерновій інфраструктурі на чорноморському узбережжі, що суттєво обмежує можливості вітчизняного експорту зернових.

«Українське зерно вже пішло на експорт через хорватські порти. Дякуємо за таку можливість. Цей торговий шлях хоч і нішевий, але вже користується популярністю. Ми готові його розвивати, розширюючи можливості транспортного коридору. Ми вважаємо, що цей логістичний маршрут буде відігравати важливу роль у двосторонній торгівлі між нашими країнами і після війни», – підсумувала Юлія Свириденко.

Крім того, сторони обговорили важливість спільного вирішення питання експортних обмежень для українського експорту.

оренда квартири Львів

Новини