Українські дрони здатні донести тонну вибухівки на тисячу кілометрів – СБУ

Фото: СБУ, Телеграм-канал

В Україні модернізували морські дрони Sea Baby, які тепер можуть доставити майже тонну вибухівки на понад 1000 кілометрів.

Про це повідомив речник Служби безпеки України Артем Дехтяренко в ефірі телемарафону «Єдині новини», пише Суспільне.

Він не розкрив усі технічні характеристики, але зазначив, що це «нові покоління дронів», над вдосконаленням яких спільно працюють фахівці СБУ з МВС та «іншими побратимами».

У приклад Дехтяренко навів морський дрон Sea Baby 2024 року. Він відрізняється від минулої моделі зовнішнім виглядом та технічними характеристиками, а також здатен доставити майже тонну вибухівки на понад 1000 кілометрів.

«Це означає, що СБУ може дістати ціль практично в будь-якій точці Чорного моря», – заявив Дехтяренко.

За словами речника СБУ, у 2022 році у світі не було альтернативи ударним морським дронам СБУ. Існуючі західні безпілотники були великі, проте неманеврені, їх легко могли виявляти «ворожі РЛС».

«Сьогодні дрон вартістю у 8,5 мільйонів гривень знищує військовий корабель ворога вартістю у декілька десятків мільйонів доларів», – заявив він.

За словами Дехтяренко, ці дрони вже уразили 11 російських кораблів, а також Кримський міст.

Раніше голова СБУ Василь Малюк назвав дрон Sea Baby «багатоцільовою платформою, яка сьогодні ефективно використовується».

У жовтні 2022 року морські безпілотники Служби безпеки України атакували кораблі Чорноморського флоту РФ у Севастопольській бухті, пошкодивши зокрема фрегат «Адмирал Макаров».

У 2023 році дрони СБУ уразили ракетоносії «Самум» та «Павел Державин», танкер SIG, десантний корабель «Оленегорский горняк», пошкодили буксир «Николай Мур» та новітній розвідувально-гідрографічний корабель «Владимир Козицкий».

оренда квартири Львів

Новини