Українські лікарі-трансплантологи проходять стажування в провідних клініках США

Фото: Rostyslav Semikov

Українські трансплантологи за сприяння Фонду миру та розвитку при підтримці МОЗ України знову проходять стажування в провідних клініках США.

Команда розпочала навчання із трансплантації серця та легень в одній з найвідоміших лікарень світу – медичному центрі Стенфордського університету (Stanford University Medical Center, Palo Alto, California, USA), про це пише Рубрика.

Заклад є світовим лідером з трансплантології, ще в 60-х роках минулого століття в ньому вперше було створено техніку трансплантації серця та експериментально доведено, що виконання трансплантацій серця є можливим.

Сюди приїздять лікарі-трансплантологи зі всього світу для набуття досвіду і підвищення кваліфікації. Протягом першого тижня команда українських медиків взяла участь у п’яти трансплантаціях легень та серця.

Лікарі мали змогу спостерігати за доглядом за пацієнтом після складної трансплантації серця та легенів, брали участь у збиранні легеневого трансплантата тощо.

Команда продовжила стажування в медичному центрі університету Вандербільта в місті Нешвілл, штат Теннессі. За місцевою статистикою саме в цьому місці зараз робиться найбільше у світі пересадок серця, а також дуже багато пересадок легень, печінки та інших органів.

Наприкінці минулого року українські медики та організації за сприяння Help Ukraine Group, яку очолює професорка Наталія Ковальч, вже вивчали досвід, і тепер наші лікарі знову беруть участь в мультиорганних заборах органів та мають змогу ознайомитися з деталями проведенні трансплантації органів.

Отримані знання трансплантологи впроваджуватимуть в Україні. На сьогодні близько 5000 наших співвітчизників потребують трансплантації органів, тож потреба в професійних фахівцях з необхідним досвідом проведення таких операцій залишається високою.

Підвищення кваліфікації лікарів наразі для України є критично важливим. За словами голови департаменту МОЗ України з високотехнологічної меддопомоги та інновацій Василя Стрілки, у 2020 році, коли Україна тільки розпочала активно розвивати систему трансплантації, було виконано 30 трансплантацій органів від посмертного донора. В 2023 році, тільки за 10 місяців вже виконано в десять разів більше – 302. Але для того, аби досягнути рівня показників країн-лідерів, нам необхідно покращити результати у ще 10 разів від поточних. Це можливо реалізувати за умови, що наші лікарі перейматимуть досвід в кращих фахівців світу, про що, донедавна, годі було і мріяти.

«Сьогодні увесь цивілізований світ, завдяки героїзму наших захисників, всіма можливими шляхами підтримує Україну, в тому числі і в розвитку медицини. Українських лікарів готові приймати на навчання кращі медзаклади світу, зокрема клініки Нешвілу, Гарварду та Стенфорду. Ми, в свою чергу, цінуємо, приймаємо та впроваджуємо цю допомогу, аби розбудовувати якісну медицину, достойну наших захисників», – зазначив Василь Стрілка.

оренда квартири Львів

Новини