Українські перевізники протестуватимуть на кордоні у відповідь на дії польських фермерів

Попереджувальна акція українських перевізників на міжнародному пункті пропуску «Краківець-Корчова», листопад 2023. Фото: ГО «Міжнародні автомобільні перевізники України», Фейсбук

З 15 лютого на пункті пропуску «Ягодин – Дорогуськ» українські перевізники планують розпочати акцію протесту у відповідь на дії польських фермерів, які блокують рух вантажівок через українсько-польський кордон.

Акція має розпочатися о 9:00, розповів Суспільному керівник громадської організації «Перевізники західного регіону» Віталій Коценко.

З його слів, учасники акції фіксуватимуть факти об’їзду блокади зі сторони польського кордону. Планують не впускати тих польських водіїв, які проїхали в Україну поза загальною чергою.

«Вони в годину пропускають одне авто, і то не українського, а польського водія», – каже Віталій Коценко.

Керівник громадської організації каже, що тривалість протестів українських перевізників залежатиме від ситуації з польського боку кордону. Додає: проїзд рейсових автобусів на пункті пропуску «Ягодин» не блокуватимуть.

Нагадаємо, у Польщі фермери 9 лютого розпочали загальнонаціональний страйк. Акція протесту триватиме щонайменше до 10 березня.

Під час перемовин в Міністерстві сільського господарства президент Національної ради сільськогосподарських палат Віктор Шмулевич заявив, що всі фермери згодні з трьома основними вимогами: вони не хочуть впровадження Green Deal, імпорту сільськогосподарської продукції з України та вимагають підтримки тваринництва.

Станом на ранок 10 лютого польські фермери блокували роботу трьох пунктів пропуску на кордоні з Україною: «Ягодин-Дорогуськ», «Рава-Руська-Гребенне» та «Шегині – Медика». Цього ж дня, об 11:30, завершився протест перед пунктом пропуску «Шегині-Медика». Рух вантажівок відновлений.

12 лютого польські фермери розпочали акції протесту на пунктах пропуску «Долгобичув-Угринів», «Зосін-Устилуг». Протестувальники блокують там рух вантажівок. Також повторно заблокували ПП «Медика-Шегині».

Станом на ранок 14 лютого у п’яти заблокованих польськими фермерами пунктах пропуску на кордоні із Польщею перебуває 1300 вантажівок, які очікують на перетин кордону у бік України. Найбільше вантажівок навпроти ПП «Ягодин» та «Рава-Руська».

оренда квартири Львів

Новини