Українці не відчують липневого зростання акцизів на пальне – експерт паливного ринку
- Вівторок, 28 травня 2024
Кабмін пропонує підвищити податки на пальне. Уряд розробив спеціальний законопроєкт, яким пропонує внести зміни до Податкового кодексу і таким чином збільшити акцизи. Підвищити їх пропонують на усі види пального. Процес розтягнеться на чотири роки. Перший етап стартує уже в липні.
Про те, чи варто очікувати різкого зростання цін на пальне, в програмі «Головне за день» на «Першому Західному» розповів директор «Консалтингової групи А-95» Сергій Куюн.
«Ситуація – не трагічна. Є велика ймовірність, що ми взагалі не відчуємо підвищення акцизів на бензин і дизель. Тому що йдеться про збільшення податкової складової до 1,5 гривень на бензині, 2 грн на дизпаливі і 5 грн на скрапленому газі. Але це не 70-80 грн. Крім того, ціни, як зростають, так і падають. І коли вона впали на 2 грн – ніхто навіть не звернув уваги. І якби сьогодні запроваджували ці акцизи, ми би не відчули змін, оскільки це дуже несуттєве підвищення», – вважає експерт.
Тим більше, якщо зростання акизів співпаде зі зниженням цін на нафту, то на його думку, це пройде непомітно для українців. Єдине: можуть зауважити ріст цін споживачі скрапленого газу.
«Так, скоріше за все, скраплений газ подорожчає на 5 грн. Але все одно він збереже свою привабливість для водіїв. Тобто, зараз він коштує 50 % від ціни на бензин, а буде коштувати 55. Але це все одно дозволить людям суттєво економити», – переконаний Сергій Куюн.
Він пояснює, що цю шкалу з цінами в уряді розробили відповідно до орієнтирів Євросоюзу. І її впроваджуватимуть не одразу, а впродовж 4 років.
Не відчують підвищення і аграрії, у яких незабаром настане сезон жнив. За словами Куюна, уявлення про споживання пального в агросекторі є перебільшені.
«Це дуже потужні бізнеси, які мають на озброєнні сучасну економну техніку. Якщо раніше треба було 5 тракторів, які сильно «жерли» цю солярку, то сьогодні це один американський комбайн, який обслуговує величезні площі. Споживання дизпального в агросекторі зменшилось втричі, в порівнянні з 90-ми, а урожайність зросла в рази. Відповідно, паливна складова у вартості аграрної продукції – мізерна», – зазначає експерт.
Новини
- 23 Листопада
- Сьогодні
- Більше новин