Укренерго через обстріли оголосило надзвичайну ситуацію. Оновлено

Фото умвоне: Укренерго

116 грудня внаслідок масованих ракетних обстрілів РФ відбулася втрата понад 50% споживання об’єднаної енергосистеми України.

Про це повідомило Укренерго.

«16 грудня наслідок масованих ракетних обстрілів з боку РФ електроенергетичної інфраструктури України (теплові електростанції, гідроелектростанції, підстанцій магістральних мереж 330-750 кВ) відбулася втрата понад 50% споживання ОЕС України, що відповідно п. 2.4 Кодексу системи передачі визначає настання режиму системної аварії».

Тож відповідно до Правил ринку (Розділ 9 пп. 9.1.2) в Укренерго повідомляють про настання надзвичайної ситуації, починаючи з розрахункового періоду з 09:00 16 грудня.

Оновлено. Як згодом пояснили в Укренерго, режим надзвичайної ситуації введено тільки для учасників ринку електроенергії, відповідно до вимог «Правил ринку електроенергії». Він стосується виключно ринкових операцій.

Зазначається, що основною ціллю сьогоднішньої ракетної атаки по Україні знову стали магістральні мережі та об’єкти генерації. В результаті обстрілів в системі суттєво збільшився дефіцит електроенергії, який і до цього був значним.

Найбільших уражень зазнали північний, південний, і центральний регіони. Там, де це зараз можливо, ремонтні бригади вже оцінюють обсяг пошкоджень та розпочинають ремонтно-аварійні роботи.

Енергетики тримають ситуацію під контролем. Попри всі пошкодження та завдяки професійній роботі енергетиків в енергосистемі зберігається стабільна частота 50 Гц, працюємо синхронно з європейською континентальною мережею

Наразі по всій території України діє режим аварійних відключень. Зважаючи на те, що це вже 9 хвиля ракетних ударів по енергетичних об’єктах, відновлення електропостачання може зайняти більше часу, ніж раніше. Пріоритетно електроенергія буде подаватись на об’єкти критичної інфраструктури: лікарні, водоканали, об’єкти теплопостачання, очисні споруди.

оренда квартири Львів

Новини