Укренерго отримає 76 млн євро від Німеччини для захисту енергооб’єктів

Фото: Укренерго

НЕК «Укренерго» отримає 76 млн євро гранту від уряду Німеччини для укріплення захисту об’єктів та підвищення надійності живлення споживачів.

Про це повідомляє пресслужба компанії.

Грант виділив уряд Німеччини через німецький банк розвитку KfW.

Зазначається, що кошти будуть спрямовані на фінансування будівництва інженерного захисту підстанцій, встановлення нового високовольтного обладнання, зокрема автотрансформаторів, та модернізацію мережі на кордоні з Європою.

Відповідну угоду сьогодні в онлайн-форматі підписали голова правління НЕК «Укренерго» Володимир Кудрицький, старший менеджер портфоліо проєктів KfW Альмут Алерс та регіональний менеджер по Східній Європі, Кавказу, Центральній Азії KfW Майкл Еверс у присутності посла ФРН в Україні Мартіна Єґера та голови представництва KfW в Україні та Молдові Лоренца Ґесснера.

«Ці заходи допоможуть покращити надійність енергоживлення споживачів. Також надане фінансування допоможе Укренерго у подальшій розбудові взаємозв’язків енергосистем України і Молдови з енергосистемою континентальної Європи», – заявив Кудрицький.

«Фінансування за грантовою угодою між KfW та Укренерго підтримає здатність України успішно пройти цей та наступні зимові сезони через сприяння швидкій відбудові та створенню захисних споруд на підстанціях. А виділений днями другий зимовий пакет військової допомоги від Німеччини, який включає ППО PATRIOT, IRIS-T і Gepard, допоможе захистити критично важливу інфраструктуру», – підкреслив Мартін Єґер.

Загалом, «Укренерго» залучило понад 220 мільйонів євро кредитних і грантових коштів KfW для відновлення та реконструкції підстанцій. Окрім цього, німецькі оператори системи передачі Amprion, TenneT, TrasnetBW та 50 Hertz надали більше сотні одиниць обладнання, необхідного для ремонту магістральних електромереж та підстанцій «Укренерго».

оренда квартири Львів

Новини