​​ Укренерго відновлює експорт електроенергії у Словаччину

Фото: Бізнес

Укренерго відновлює можливість експорту електроенергії у Словаччину, сьогодні буде проведено перший аукціон з розподілу пропускної спроможності міждержавних ліній.

Про це повідомила пресслужба компанії.

Зокрема, на аукціоні буде запропоновано учасникам 200 МВт з датою поставки 23 липня з 9:00 до 14:00.

Укренерго та словацький оператор системи передачі SEPS підписали угоду, яка визначає порядок проведення та розподілу коштів від аукціонів з доступу до міждержавних інтерконекторів між операторами двох енергосистем. Зазначається, що зважаючи на війну та постійні ризики від обстрілів, доступ до міждержавних перетинів розподіляється лише на короткостроковий період на добових аукціонах.

«Отже, після внесення необхідних змін в законодавство та погодження Регулятором – НКРЕКП – Україна має можливість розпочати експорт електроенергії до Словаччини».

В Укренерго наголошують, українська електроенергія експортуватиметься лише у години доби, коли в енергосистемі є надлишок виробленої електроенергії. Наприклад, експорт можливий у ранкові та денні години, коли виробництво сонячних електростанцій найбільше. У вечірні години, коли сонячні електростанції не працюють, а в енергосистемі обмежена можливість електростанцій покривати високий рівень споживання електрики залишається необхідність імпорту.

В компанії нагадують, що дозволена ENTSO-E максимальна пропускна спроможність для експорту електроенергії у Європу для України та Молдови наразі становить 400 МВт, для імпорту – 1200 МВт. Укренерго спільно з європейськими колегами працюють над можливістю збільшення цих обсягів.

оренда квартири Львів

Новини