«Укрзалізниця» відновлює сполучення з деокупованими територіями – Олександр Шевченко

Фото: poltavawave

Минулого тижня «Укрзалізниця» презентувала новий графік сполучень,  де передбачено одразу декілька нових маршрутів на деокуповані території.  

Про це в ефірі «Першому Західному» розповів керівник з комунікацій пасажирського напрямку «Укрзалізниці» Олександр Шевченко.

За його словами, повернення на звільнені території для «Укрзалізниці» – це принципове питання.

«Наприклад, з Куп’янськом ми могли ще взяти місячну паузу, щоб відбудувати там міст, який був зруйнований, але ми пішли іншим шляхом. Ми домовились з місцевою військовою адміністрацією та місцевою громадою, які там, де залізниця не може фізично проїхати, організовують автобуси і довозять останні 2% шляху. Відтак, ми отримуємо рейс Харків-Куп’янськ», – пояснює Олександр Шевченко.

Також залізничники найближчим часом планують запустити рейс до Ізюму. Краматорськ вже отримав сполучення «Інтресіті» з Києвом і нічним поїздом з Одесою. З Михайлівського Хутора відтепер можна залізницею доїхати до Жмеринки. За словами Шевченка, цей напрямок – це експеримент, який показав, що рейс став доволі популярним.

Крім того, Укрзалізниця відновила міжнародний маршрут Київ-Кишинів, який не курсував 24 роки.

«Це питання назріло, бо зараз декілька десятків українців виїхали тільки до одного Кишинева. Крім того, в Кишиневі є один з найбільших аеропортів, які є на кордоні з Україною. Відтак, ті українці, які будуть повертатись найближчим часом додому, будуть мати можливість використати зручний і недорогий рейс», – говорить залізничник.

Крім того, це символічний рейс – це «Потяг до Перемоги». У ньому 7 вагонів, які присвячені окупованим територіям України (на момент старту проєкту) та подвигам українців, які чинять опір окупантам.

Потяг до Молдови курсуватиме через день з відправленням о 17:02, прибуватиме до Кишинева – о 10:38. До України рейс відправлятиметься о 17:45 та прибуватиме до Києва об 11:48.

оренда квартири Львів

Новини