УКУ створює Офіс у справах ветеранів та їхніх родин

Фото: УКУ

Український католицький університет створює простір, покликаний надавати підтримку військовослужбовцям, які повертаються з війни, та їхнім близьким.

Про це повідомляють в Львівській ОВА.

Очільником офісу стане ветеран Павло Коваль, якого після кульового поранення звільнили зі служби за станом здоровʼя. Впродовж 16 місяців Павло захищав Україну в лавах 125-ї окремої бригади Територіальної оборони Збройних сил України.

Як зазначає УКУ, Павло Коваль має 6-річний досвід управління проєктами у громадському секторі.

Проєкт Офісу у справах ветеранів та їхніх родин є частиною Стратегії розвитку Українського католицького університету 2030. Таким чином університет долучається до відновлення України.

«Нашим завданням є створення програм для сприяння інтеграції ветеранів у мирне життя. Наші захисники заслуговують, щоб після повернення з фронту вони могли не просто вести повноцінне мирне життя, а й брали на себе відповідальність за громаду, ставали суспільними провідниками», – коментує ректор УКУ Тарас Добко.

Основними завданнями Офісу у справах ветеранів та їхніх родин стануть: надання освітніх можливостей для ветеранів війни, членів їхніх сімей, а також для родин полеглих захисників і захисниць України, підготовка та робота з внутрішніми HR політиками для адаптації ветеранів у спільноту.

Важливим напрямом роботи стане надання юридичної, психологічної, духовної та соціальної підтримки ветеранам та їхнім родинам, а також медичної допомогти, послуг з реабілітації та фізичної терапії, завдяки співпраці з новоствореною Медичною клінікою УКУ.

Павло Коваль, фото: УКУ

Павло Коваль розповідає, що наразі Офіс ветеранів – на етапі формування стратегії роботи на наступні 7 років.

«Для початку нам важливо розпочати роботу на рівні УКУ – створити ветеранську спільноту, де їх зрозуміють, підтримають і вони почуватимуться комфортно. Під “комфортом” я маю на увазі врахування потреб самих ветеранів. Це стосується як створення інклюзивного простору, так і доступу до різних ресурсів університету», – говорить він.

Як зазначають в університеті, нещодавно в межах Академії професійного розвитку УКУ запустив курс «Ветеран у спільноті», який спрямований на допомогу в інтеграції ветеранів до університетської спільноти, адаптації до нових умов та підготовки до змін у житті після служби в армії.

За словами Павла Коваля, Офіс також співпрацюватиме з громадськими та державними організаціями, благодійними фондами.

оренда квартири Львів

Новини