Університетська лікарня буде доступна до всіх громадян – Орест Чемерис

Фото: dailylviv

Уряд підтримав рішення про передачу майна Львівської клінічної лікарні на залізничному транспорті Міністерству охорони здоров’я (МОЗ) України для створення Університетської лікарні Львівського національного медичного університету імені Данила Галицького. Там вважають, що заклад має стати платформою для впровадження сучасних технологій діагностики і лікування та залучення найкращих фахівців до надання медичної допомоги пацієнтам.

Про зміни, які відбудуться в залізничній лікарні в програмі «Головне за день» на «Першому  Західному» в.о. ректора ЛНМУ імені Данила Галицького Орест Чемерис.

«Рішення уряду є і Львівський національний медичний університет отримав свою власну університетську лікарню і це є надзвичайна подія, яку університет чекав протягом майже 3 років. Розпорядження Кабінету Міністрів дає початок юридичній процедурі переходу лікарні з відомства Міністерства інфраструктури до сфери Міністерства охорони здоров’я», – говорить ректор.

На виконання розпорядження уряду, за його словами, буде створена ліквідаційна комісія в Мінінфраструктури, яка  разом з Укрзалізницею запустить процес реорганізації, а Міністерство охорони здоров’я створить комісію для прийняття майна лікарні. Крім того, є доручення міністра, згідно з яким, в міністерстві мають напрацювати зміни до постанови про надання послуг, що дасть можливість університетським лікарням законтрактуватись за програмою медичних гарантій. 

Зі свого боку медичний університет, за рішенням Вченої ради, створив відокремлений структурний підрозділ «Університетська лікарня» та здійснив всі процедури для її реєстрації.

«Такі зміни зумовлені стратегією розвитку галузі охорони здоров’я і державної політики. Тому що університетські лікарні – це є пріоритет держави. Якщо ми подивимось досвід закордонних країн, то університетські лікарні є найбільш топові та прогресивні лікувальні заклади.  Але така лікарня покликана не лише лікувати пацієнта, але й для того, щоб всі здобувачі освіти мали можливість пройти клінічні кафедри справді клінічно. Це дасть кращу базу для навчання студентів, інтернів», – пояснює Орест Чемерис.

Скриншот з відео «Першого Західного»

Щодо розвитку, то на лікарню, як структурний підрозділ університету, в бюджеті будуть закладені певні кошти, додає він.

Ректор медуніверситету також зазначив, що лікуватись у цій лікарні зможуть всі охочі. Звернення туди буде аналогічне, як до будь-якого закладу охорони здоров’я.

Він також заперечив, що залізничну лікарню передають університету для того, щоб забрати ділянку в самому центрі Львова.

«Позиція міністерства регламентована в певних документах, де йдеться, що цей заклад передається для створення університетської лікарні і жодних відчужень і змін цільового призначення не буде. Це клініка університету і вона однозначно залишиться як університетська лікарня», – наголошує Орест Чемерис.

оренда квартири Львів

Новини