Уроки «Захисту України» по-новому.  У Львові змінюють концепцію навчання школярів

Фото: Р. Балук

З вересня Міносвіти планує запустити в українських школах оновлений проєкт дисципліни «Захист України». Його тестуватимуть в різних регіонах України. Учнів навчатимуть практичних навичок, таких, як топографічне орієнтування, медицина, протимінна безпека та управління дронами.  Нову концепцію тестуватимуть і на львівських школярах. «Захист України» вони вивчатимуть у центрах патріотично-національного виховання.

Про це в ефірі програми «Головне за день на «Першому  Західному» розповів начальник відділу освіти Сихівського та Личаківського районів Львова Віктор Давлюк.

«У Львові повноцінно функціонує два таких навчальних центри. Один – на Сихові, Інший є в Шевченківському районі. За кожним закріплено 10 навчальних закладів. Впродовж місяця таких центрів буде ще 6. І на другий семестр ми будемо мати 13 таких центрів. Тобто, ми охопимо всіх учнів нашого міста. Це учні 10-11 класів», – пояснює освітянин.

За його словами, вивчати в таких центрах планують домедичну підготовку, цивільний захист, стрільби, орієнтування на місцевості, кібербезпеку.

«Інструктори цих центрів – це військові запасу, які з 2014 року брали участь в бойових діях. Тобто, вони мають військовий досвід. Ці люди адаптували програму предмету «Захист України» під сучасні умови. Тобто, свій досвід вони втілили в програму. І цим вони будуть ділитись з нашими учнями», –говорить Віктор Давлюк.

Окремий клас окремої школи буде відвідувати такий навчальний центр один раз на місяць. Цілий день учні будуть присвячувати предмету «Захист України». Там вони будуть мати 8 уроків, поділених на пари, де кожна пара буде стосуватись одного тематичного модуля. Один урок пари буде теоретичний, інший – практичний.

На уроках буде дотримана гендерна рівність. Хлопці і дівчата будуть вивчати всі предмети однаково.

«І хлопці, і дівчата мають мати медичні знання, повинні вміти надавати першу допомогу, мають орієнтуватись у просторі, мають вміти стріляти зі зброї і знати, як поводитись з мінами», – говорить освітянин. Він також зауважує, що якщо діти з релігійних міркувань не захочуть відвідувати модулі зі стрільб, вони можуть їх пропускати. Але інші модулі, наприклад, з медичної підготовки, вони зобов’язані будуть вивчати.   

оренда квартири Львів

Новини