Урсула фон дер Ляєн про Україну: ЄС не потрібний ще один заморожений конфлікт

Фото: The Telegraph

Президентка Єврокомісії Урсула фон дер Ляєн заявила, що метою Європейського Союзу повинен лишатися стійкий і справедливий мир в Україні, а не заморожений конфлікт, У цьому контексті вона представила три цілі, які ЄС має переслідувати.

Про це Урсула фон дер Ляєн на конференції послів ЄС у Брюсселі в понеділок, передає «Європейська правда».

«Поки війна затягується, і поки ми продовжуємо задовольняти щоденні потреби українців, ми також повинні намагатися зосередитися на шляху вперед і на тому, що означає підтримувати Україну «стільки, скільки буде потрібно».

За її словами, цілями які Євросоюз має переслідувати щодо України, є:

По перше, «справедливий і тривалий мир, а не ще один заморожений конфлікт». «Ніхто не хоче миру більше, ніж українці», – наголосила президентка Єврокомісії.

За її словами, основний шлях до досягнення цього – «формула миру» президента Зеленського. Саме тому вона закликала послів продовжувати працювати, щоб зібрати все більше і більше підтримки для «формули миру» з боку країн по всьому світу.

«По-друге, Україна потребує довгострокової безпеки. Ми повинні забезпечити стійку військову силу, здатну захистити Україну зараз і стримувати російську агресію в майбутньому. Щоб історія не повторилася», – зазначила фон дер Ляєн.

Це, за її словами, вимагає нарощування потужностей європейської оборонної промисловості: «Ми повинні гарантувати, що жодне промислове вузьке місце не завадить нам захищати Європу і надавати повну підтримку Україні».

«По-третє, найкращий спосіб забезпечити Україні стабільність і процвітання в середньостроковій і довгостроковій перспективі – це членство в Європейському Союзі. Щоб Україна одужала – Європа є відповіддю. Щоб ще більше зміцнити українську демократію – Європа є відповіддю. Щоб захистити Україну від майбутніх втручань – знову ж таки, Європа є відповіддю», – підкреслила президентка Єврокомісії.

Нагадаємо, раніше телеканал NBC News повідомив, що посадовці з США та ЄС почали обговорювати з Україною можливість проведення мирних переговорів з РФ.

У той самий час президент Зеленський запевнив, що ніхто не тисне на нього, щоб примусити Київ до переговорів з Росією.

Глава МЗС Дмитро Кулеба заявляв, що розв’язану Росією війну не можна зупинити, сівши за стіл переговорів.

оренда квартири Львів

Новини