Уряд дозволив студентам-чоловікам віком від 18 до 22 років виїжджати за кордон


Уряд ухвалив рішення, яке дозволить студентам хлопцям віком від 18 до 22 років, виїжджати за кордон для участі у програмах академічної мобільності.

Про це повідомив міністр освіти і науки України Оксен Лісовий.

«Академічна мобільність – можливість для студентів тимчасово виїхати за кордон для навчання чи стажування, щоб здобути нові знання та досвід. Для університетів – це також спосіб зміцнити партнерства з іноземними закладами.

Через воєнний стан у програмах академічної мобільності нині беруть участь лише дівчата. І студенти неодноразово зверталися з цим питанням до президента Володимира Зеленського.

Тож сьогодні уряд ухвалив рішення, яке дозволить хлопцям також ставати учасниками цих програм – строком на один семестр».

Лісовий пояснив, що йдеться лише про студентів віком від 18 до 22 років, які вчаться на бакалавраті за денною формою (або ж на магістратурі медичного, фармацевтичного або ветеринарного спрямування).

Для перетину кордону для навчання на програмах академічної мобільності необхідно мати е-квиток студента, направлення від закладу освіти, засвідчену копію договору з іноземним університетом про прийняття на програму академічної мобільності, військово-довідковий документ від ТЦК. Жодних особливих дозволів МОН не видаватиме.

«Програми академічної мобільності – це певною мірою свіжий ковток повітря і для студентів, і для університетів. Для того, щоб узяти участь, необхідно мати високі бали і виконати низку вимог, які встановлюють засновники програми.

Працюємо над посиленням системи вищої освіти та її інтеграцією в європейський освітній простір».

оренда квартири Львів

Новини