Уряд Румунії порозумівся з фермерами, які блокували кордон з Україною

Фото: Ми-Україна

Міністерство сільського господарства Румунії та фермери, які блокували кордон з Україною, досягли у понеділок угоди, в результаті якої кілька вимог протестувальників були задоволені.

Про це пише видання Euractiv, повідомляє «Європейська правда».  

За словами міністра сільського господарства Флоріна Барбу, угода охоплює 13 вимог фермерів, але обговорення триватимуть і далі, щоб знайти компроміс щодо решти вимог.

Зокрема, уряд зобов’язався повністю субсидіювати всі сільськогосподарські акцизи до 2026 року та негайно ввести в дію положення про субсидовані відсоткові кредити.

Один з представників фермерів на переговорах Маріус Міку пояснив, що угода не означає негайного припинення протестів. На тривалість блокування кордону можуть вплинути майбутні переговори з перевізниками, які триватимуть до четверга.

Міку додав, що важливо, аби уряд надав дозвіл на відступ від обов’язкових правил сівозміни та 4% перелогових земель у кожному господарстві до 31 січня.

Румунські фермери, серед іншого, блокували і рух вантажівок на кордоні з Україною.

Крім того, уряд прийняв запити на компенсацію збитків, спричинених імпортом з України. Заходи включають чітке маркування зернових та інших товарів, а також електронний моніторинг пломб за допомогою GPS в порту Констанца.

Барбу заперечив, що Румунія прагне запровадити мита на імпорт зерна з України.

Нагадаємо, Міністерство сільського господарства Угорщини заявило, що п’ять східних країн ЄС, серед яких Румунія, знову вимагають від Євросоюзу ввести імпортні мита на зерно з України.

Угорське міністерство повідомило, що міністри сільського господарства Болгарії, Польщі, Угорщини, Румунії та Словаччини направили відповідний лист до Єврокомісії.

оренда квартири Львів

Новини