USAID  пропонує більше грантів для малого та середнього бізнесу – Степан Куйбіда

Фото: vctr.media

Програма USAID «Конкурентоспроможна економіка України» розширює грантову підтримку на відновлення українського малого та середнього бізнесу до 92 млн грн. Грантова програма була відкрита 22 липня 2022 року та реалізується у партнерстві з Міністерством економіки України. У межах програми передбачається надання близько 120 грантів обсягом від 600 000 грн до 1 200 000 грн. Але мова йде про підприємства, які працюють в галузі переробки.

Про це в ефірі програми «Головне за день» на «Першому Західному» розповів директор департаменту економічної політики Львівської ОВА Степан Куйбіда.

«В попередні періоди ми говорили  про менші суми грантів: 10-20-30 тисяч доларів, і це була м’яка підтримка у вигляді консалтингу, заходів, виїзду наших експортоорієнтованих підприємств, то зараз ми відчули, що нам треба інвестувати більше в основні фонди. Відтак, цей запит, який був наданий Міністерством і представниками інших відомств, бізнесу, знайшло відображення в цій програмі», – пояснив Степан Куйбіда.

Новий напрямок  програми, за його словами, допоможе підприємствам здійснювати інвестиції в своє виробництво:  запровадити якусь інновацію, закупити нове обладнання.

Грантова підтримка буде здійснюватись в три етапи.

«В першому етапі ви заповнюєте спрощену заявку, так би мовити декларацію, де ви описуєте своє підприємство, і воно проходить перший конкурсний відбір. Якщо ви отримали погодження на першому етапі – ви переходити до другого, коли ви маєте заповнити розширену форму заявки. І якщо ви стаєте переможцем в другому раунді, то ви отримуєте допомогу в межах сум, які були озвучені раніше», – говорить посадовець.

Він зауважує, що гранти не будуть надаватись швидко. Деякі процедури тривають від декількох тижнів до декількох місяців. Крім того, обов’язковою умовою є звітування про використані кошти.

«В конкурсних умовах прописано, що мова йде виключно про підприємства, які працюють в галузі  переробки. І вимога, щоб це був малий і середній бізнес. Проте, ми знаємо, що в попередні періоди подавались і представники великого бізнесу, правда не з Львівщини, але вони так само перемагали», – зазначає Степан Куйбіда.

Прийом заявок триватиме до 24 липня 2023 року (включно). Детальна інформація та подача заявки – за посиланням.

оренда квартири Львів

Новини