В Африці є багато країн, які є нейтральними до війни в Україні – науковець
- Понеділок, 12 грудня 2022
Половина африканських країн підтримує Україну, а половина – утримується. Але на африканському континенті немає країн, які відкрито стали на сторону Росію.
Про це в ефірі «Першого Західного» заявив науковий директор Фонду «Демократичні ініціативи», професор Києво-Могилянської академії Олексій Гарань. Він щойно повернувся з відрядження до Африки.
«Я би сказав, що зараз немає на африканському континенті країни, яка підтримує Росію. Була диктаторська Еритрея, яка один раз навіть підтримала Росію, але потім перестала. Але є половина, яка каже, що це «не наша війна». Хоча інша половина африканських країн підтримує Україну і засуджує Росію», – говорить науковець.
Тій байдужій половині, він пояснював, що Африка теж відчуває наслідки російсько-української війни, оскільки у них різко зросли ціни на продовольство, енергію і добрива. Також їх цікавила тема постачання українського зерна в рамках ініціативи «Grain from Ukraine». Ці аргументи, за словами експерта, дуже добре сприймалися африканцями.
Схилити більше країн на бік України, науковець намагався також порівнянням українців з африканцями: вони колись боролись проти колоніалізму, імперіалізму, як зараз українці борються проти радянського, російського колоніалізму і російської імперії.
«Я їм кажу, ви ж всі позаблокові країни. Україна теж була позаблоковою країною в 2014 році, поки на нас не напала Росія. І нагадую їм про ядерну зброю. Це на них впливає. Ще один аргумент, який вони сприймають – це кримські татари тому,що половина Африки географічно сповідує іслам. І коли ти говориш про злочини проти мусульман-кримських татар, про які вони не знають, вони кажуть: «Так, нас це турбує. Давайте про це поговоримо», – розповідає Олексій Гарань.
Але експерт наголошує і на проблемі. Мовляв, Росія має козир: грає на тому, що захід історично для африканців уособлює колоніалізм. І вони, відповідно, негативно ставляться до західних країн.
«У них історично є антизахідний наратив. І вони це переносять на сучасну Росію. От ніби Радянський Союз їм помагав, тепер його втілює Росія. І це сприяє російським наративам. Але з цим треба працювати. Бо якщо взяти Ефіопію, то там впродовж 17 років була жорстока комуністична диктатура, яка з розпадом Радянського Союзу теж розпалась», – додає науковець.
Новини
- Сьогодні
- 21 Листопада
- Більше новин