В кінці березня ворог може взяти паузу – військовий експерт

Фото: ЗСУ

Збройні сили України залишили свої позиції в Авдіївці, щоб не допустити оточення та задля збереження життя військовослужбовців. Оборона міста тривала п’ять місяців.

Керівник Центру військово-правових досліджень Олександр Мусієнко вважає, що українська армія в обороні Авдіївки зробила «навіть більше, ніж могла».

Що ж до ворога, то експерт не вірить, що війська з Авдіївки найближчим часом можуть з’явитись на інших напрямках. Про це він розповів в програмі «Головне за день» на «Першому Західному».   

Зокрема, далі йти на Дніпро, на його думку, окупанти поки не готові.

«Вони не змогли вийти на Часів Яр. І зараз якраз йдуть бої за нього. Тобто, не змогли розвинути далі успіх. І зараз після оцих виснажливих боїв, коли несуть колосальні втрати, вони будуть зайняті тим, щоб потрібно буде стабілізувати лінію фронту, дещо її вирівняти. Будуть зайняті тим, щоб тактично просунутись. Так само витіснити нас з позицій на Мар’янському напрямку. Тобто, вони будуть продовжувати ще наступ, але він не буде носити такого масштабного характеру. Тому що втрати – доволі значні. Потрібен час, щоб їх перегрупувати та доукомплектувати», – пояснює військовий експерт.

Він вважає, що розрахунок ворога під час цього зимового наступу був таким, щоб до кінця березня знаходитись в активному наступі, а далі взяти паузу.  Тому після березня, на його думку, у ворога буде спад активності.

«Вони по-перше, наступають вже певний час. А це неможливо постійно бути в наступі, навіть для них. Попри те, що вони постійно підвозять поповнення, живу силу, не рахуються з втратами, але все ж. Тому будуть брати паузу для того, щоб готуватись до перегрупування. І вже з прицілом на осінь, на зиму готувати свої наступальні угрупування», – переконаний Олександр Мусієнко.

оренда квартири Львів

Новини