В «Чорнобильській» лікарні вперше в Україні розпочали муковісцидоз лікувати інноваційними ліками

Фото: ЗУСДМЦ

У Західноукраїнському спеціалізованому дитячому медичному центрі вперше в Україні розпочали лікування пацієнтів з муковісцидозом інноваційними ліками – модуляторами хлорного каналу. Раніше проривна терапія була доступна лише у спеціалізованих закордонних клініках.

Про це повідомляє департамент охорони здоров’я Львівської ОВА.

Муковісцидоз – це рідкісний, прогресуючий, небезпечний для життя стан, який призводить до утворення густого слизу, що вражає легені, печінку, шлунково-кишковий тракт (ШКТ), пазухи носа, потові залози, підшлункову залозу та репродуктивну систему.

Як розповідають у Центрі, терапія модуляторами досить дороговартісна – близько 300 тис. дол на рік для одного пацієнта. Проте українські пацієнти отримуватимуть ліки безкоштовно. Комбінований лікарський препарат як доброчинну допомогу від виробника ліків передали медзакладу представники благодійного фонду Direct Relief.

Перший транш допомоги забезпечить піврічну потребу у препараті пацієнтів дитячого та дорослого Центрів муковісцидозу у Львові. Проєкт охопить дітей від 6 років і дорослих з МВ з певним типом мутації генів. Відома біотехнологічна компанія-виробник планує зробити цю програму допомоги пожиттєвою.

«Старт масштабного проєкту є свідченням зусиль багатьох людей та організацій. Насамперед, небайдужих батьків із ВГО «Всеукраїнська асоціація допомоги хворим на муковісцидоз», завідувачки Регіонального центру неонатального скринінгу Галини Макух та медиків нашого Центру, які багато років задіяні у вирішенні проблеми муковісцидозу в Україні. Завдяки цьому зараз ми маємо унікальну можливість лікувати та суттєво покращувати якість життя людям з таким діагнозом», – зазначає керівниця Центру МВ Людмила Бобер.

Вона також додала, що застосування модуляторів дозволить зменшити ризики бактеріальних ускладнень та кількість госпіталізацій, зупинити прогресування незворотніх змін у легенях.

«Попри війну ми не зупиняємось у допомозі важкохворим людям. Наше завдання як референтного центру з питань орфанної медицини зробити новітні ефективні методи лікування рідкісних хвороб доступними в Україні. Тому спільно з однодумцями знаходимо способи пришвидшити застосування передових методик у нашій щоденній практиці», – зазначив очільник лікарні Роман Кізима.

У Центрі муковісцидозу Західноукраїнського спеціалізованого дитячого медичного центру спостерігаються близько 200 пацієнтів з діагнозом муковісцидоз з усієї України, з них 60 – зі Львова та Львівської області.

оренда квартири Львів

Новини