В ISW не знайшли підтвердження, що РФ перекинула десантні дивізії із Запоріжжя на схід

Фото: ЗСУ

Окупанти, імовірно, вдадуться до перекидання своїх повітряно-десантних дивізій із Запорізької області на схід.

Про це йдеться у звіті аналітиків Інституту вивчення війни (ISW), пише Українська правда.

Згідно з проаналізованими даними, російські військові можуть перекидати частини 76-ї та 7-ї повітряно-десантних дивізій із Запорізької області в напрямку східної України, ймовірно, для посилення та інтенсифікації поточних наступальних операцій.

Незважаючи на це, ISW поки що не знайшов підтвердження того, що частини 76-ї та 7-ї дивізій ПДВ були передислоковані на інші напрямки, хоча російські та українські повідомлення є важливими, і будь-яка передислокація ПДВ із Запорізької області на схід України потребує ретельнішого вивчення в найближчі дні.

У звіті зазначають, що будь-яка передислокація цих підрозділів надасть російським військам можливість інтенсифікувати наступальні операції і чинити все більший тиск на українські сили, незалежно від того, де вони будуть розташовані.

ISW не дає оцінки того, який район є найбільш вірогідним для передислокації сил російських ВДВ, якщо така взагалі відбудеться.

Разом з тим ISW продовжуватиме відстежувати повідомлення про можливу передислокацію частин 76-ї та 7-ї дивізій ПДВ, оскільки це становить значний ризик для здатності України уповільнити триваючі російські наступальні операції на сході України в найближчі тижні до прибуття американської допомоги у сфері безпеки.

Ключові висновки ISW за 1 травня:

За повідомленнями, російські військові перекидають частини 76-ї та 7-ї повітряно-десантних дивізій із Запорізької області в напрямку східної України, ймовірно, для посилення та інтенсифікації поточних наступальних операцій.

Російські військові можуть спробувати перекинути елементи 76-ї або 7-ї дивізії ВДВ чи обох дивізій на схід України для підтримки наступальних операцій Росії в Донецькій області і скористатися поточним вікном вразливості до того, як американська військова допомога почне надходити до лінії фронту в повному обсязі.

У ніч з 30 квітня на 1 травня українські війська вдруге менш ніж за місяць завдали удару по нафтопереробному заводу в Рязанській області.

Російські ЗМІ посилюють антизахідну риторику колишнього прем’єр-міністра Грузії та засновника партії «Грузинська мрія» Бідзіни Іванішвілі і негативно зображують грузинів, які протестують проти законопроєкту про «іноземних агентів», ймовірно, намагаючись дестабілізувати ситуацію у Грузії.

ООН і західні організації продовжують демонструвати, що Північна Корея і КНР прямо й опосередковано допомагають Росії у військових діях.

Російські інсайдерські джерела припускають, що кримінальне розслідування проти заступника міністра оборони Росії Тимура Іванова може також стосуватися іншого заступника міністра оборони Рустама Цалікова.

Агентство Bloomberg повідомило, що чотири російські танкери, які потрапили під санкції, змінили назви.

Російські війська здійснили підтверджені просування поблизу Часового Яру та Авдіївки, а також у прикордонній зоні Донецької та Запорізької областей.

Російська влада продовжує вербувати засуджених злочинців для участі у бойових діях в Україні.

оренда квартири Львів

Новини